Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet reflux? Van rá...

Ez lehet reflux? Van rá valami gyógymód?

Figyelt kérdés

Nyáron kezdődött az egész, mikor anti biotkumot szedtem. Azóta nem olyan a gyomrom mint régen, sok kaját nem kívánok és van amelytől émelygek is. Azóta enyhült ez a dolog, de egyre többet böfögök és sokat fáj/ marr a torkom.

19/F



2020. dec. 31. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Jah nekem is így kezdődött aztán már percenként vagy 20-szor böfögtem. Nagyon kellemetlen volt. Kezdj el diétázni ne hagyd elfajulni, mert egy életen át savcsökkentőn fogsz élni (tapasztalat, nehezen szoktam le róla es meg ma is neha szedem). Reflux diétát találsz neten de kb annyi hogy semmi fűszeres, zsíros, vagy gyors kaja (ide a fagyasztott félkész termékek is beletartoznak). Semmi csípős minimális só. A tésztákat el kell felejteni főleg a paradicsomos dolgokat. Rizs, krumpli párolt dolgok. A tojas, sajt, tejtermékek hanyagolandók. Semmi kávé, alkohol, kakaó. Húsok közül csirke, pulyka, hal párolva vagy natúr szeletként. Nincs pörkölt, töltöttkáposzta es semmi nehéz kaja. A három étkezés helyett olyan 10 alkalommal egyél kisebb részletelben. Itt szóba jöhet pl: egy babán keksszel csak mindig legyen valami a gyomrodban. Kerülni kell az üdítőket víz, vagy 100% gyümölcslé (szilva, meggy, körte, alma) a többi nálam főleg a barack nagyon savasít. Ha teát iszol akkor válts gyerek teára ami koffein mentes, vagy kerüld az ilyen gyümölcsös dolgokat inkabb válasz fekete vagy zöld teát. Az ilyen zöld levek is jók. Kerüld a csokis, édes cukros dolgokat ha csokit akarsz akkor étcsokoládé minél nagyobb százalékos 70-90%. És a mustár, majonéz, ketchup, és társait se szabadna. Ilyeneket próbálj hogy káposzta félek, bab, brokkoli, karfiol, gomba. És nagyon fontos sok folyadék víz és mindig egyél valami levest is!! Emelett szedhetsz probiotikumot és vannak nyugtató teák, kamilla stb, MagneB6 amit jó lenne ha szednél vagy innál nagy mennyiségben, mert a savat leginkább a stressz nyomja fel.

Próbáld tényleg betartani figyelj arra még milyen ételt nem bírsz és hanyagold. Nagyon rossz tud lenni a reflux sajnos en hagytam elfajulni es nagyon sok idő volt mire ugy ahogy rendbejöttem.

Persze ha nem javul orvoshoz kell menni.

2021. jan. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!