Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orvostanhallgatóként beoltassa...

Orvostanhallgatóként beoltassam magam a korona elleni vakcinával?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok nyáron lesz apolástani gyakorlatom

2021. jan. 6. 09:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Feltétlenül!
2021. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Én beoltatnám.
2021. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%
Döntsd el magad! Nehogy itt idegenekre hallgass!
2021. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
40%

1-es vagyok:

Ezt nem neked szánom, kedves Kérdező, hanem azoknak, akik leszavazták a véleményemet. Te lelkiismeretes vagy, már van hivatástudatod, nem véletlen, hogy gondolkozol rajta.


Aki megtagadja az oltást, az alapellátáson és alapbetegségének a gyógyításán kívül, ha megkapja a Covid-vírust, akkor minden, a vírusból való kigyógyításához szükséges ellátást (kórház, gyógyszer, léellegeztetőgép, stb.) megfizettetném vele. Még a családjának a karantén nyilvántartását, felügyeletét és ellenőrzésének a költségeit is.

Ne a TB-re hazardírozzon a családjának és másoknak az egészségével, akár az életével.

2021. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%

Minél többet tanulsz, annál inkább nem tudsz gondolkodni? Elég szörnyű, hogy nem világos számodra a helyzet. Ebben a témában neked kéne informálni az itteni laikusokat! Meg biztos van elérhető orvos prof. a közeledben.

Biztos vagyok benne, hogy nem vagy orvos. Csak az emberek véleményére vagy kíváncsi az orvosi szakmával kapcsolatban.

De ha nem rövidtávú sikerben gondolkodsz, akkor mindenkit lebeszélsz az oltásról. Mert maholnap kiderül az igazság, és ennek megfelelően alakul a bizalom.

2021. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem orvos vagyok, hanem orvostanhallgató
2021. jan. 6. 10:23
 7/22 A kérdező kommentje:
Elsőéves
2021. jan. 6. 10:23
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

5-ös! Első éves, nem tanult még sem mikrobiológiát, sem immunológiát, sem epidemiológiát, a témában való jártassága nem több egy laikusnál, mivel az orvosin az első évben molekuláris biológiát, anatómiát és egyéb alapozó tárgyakat tanítanak. Semmit sem szeretek jobban, mint mikor jön valaki ezzel a “neked kell a legjobban tudni” dumával. Nem kell neki! Nekem első 2 évben egy oktatóm sem volt klinikus, kit kérdeztem volna meg? A biofizikusokat?


Kérdező! Igen, mindneképpen! Te fokozott veszélynek vagy kitéve, legalábbis leszel, nem véletlenül az egészségügyiseknek jár először. Nyilván, aki homeofficeban dolgozik, vagy pláne htb, az megengedheti magának azt a luxust, hogy vár, meg megnézi mi lesz (mi lenne?), mi sajnos nem. De ez is csak azt bizonyítja, hogy mi vagyunk a legbátrabbak, és tesszük ezt azért, hogy legyen ki összerakja Mari nénit, ha kórházi ellátásra szorul.

2021. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

IGEN, mindenképpen.

Ugyan még nem tudható biztosra, hogy a fertőzőképességre milyen hatással lesz az oltás, de valószínűleg csökkentheti azt.

2021. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Én végzős vagyok. Mindenképp ajánlom neked az oltást.
2021. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!