Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Dizartria is egyfajta epilepsz...

Dizartria is egyfajta epilepszia?vagy annak egy tünete?

Figyelt kérdés

Több mint 1 éve epilepsziásnak nyilvánítottak,azóta gyógyszert szedek és tünetmentes vagyok.

Akkor sok vizsgálatom volt,mégsem találkoztam ezzel a kifejezéssel,hogy dizartria pedig az összes doktornak elmondtam a rosszulléteimnél egyszerűen azt érzem,hogy nem tudok megszólalni,de mindent felfogok ami körülöttem zajlik és mégis csak most találkoztam ezzel a kifejezéssel,senki sem említette...én értek valamit félre a dizartriával kapcsolatban?



#epilepszia #Dizartria
2021. jan. 9. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A dysarthria vagy dizartria nem betegség, hanem egy tünet. Sok betegség okozhatja, általában stroke következménye.
2021. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én epilepsziás voltam és kb 17 éves koromban volt egy emlékezetes esetem. Szünet volt és beszélgettem egyik barátommal (aki egyébként tudta rólam) és jött AZ az érzés hallottam értettem amit ő mond és próbáltam erre értelmesen válaszolni de utólag kiderült hogy telesen hülyeség volt. Illetve olyan is volt amit te írtál le. Azaz akartam de képtelen voltam megszólalni.

Úgyhogy ez egy epilepszián belüli tünet.

2021. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt az "AZ" érzést megelőzte valami?nálam például sokszor megszagoltam valamit és akkor jött vagy futás közben,tehát semmi közös pont bennük...

Furának tartottam,hogy orvosok eddig meg sem említették ezt a dizartriát és most valahogy véletlenül felbukkant aztán utánaolvastam.

2021. jan. 9. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen sokszor megelőzte egy ilyen "lightosabb" érzés, amikor teljesen magamnál voltam és tudtam hogy akkor ez után jön majd mindjárt. Ez olyan 5 másodperc volt legtöbbször, de volt hogy ennyiből állt az egész.


De azért azt is tudni kell hogy ez mindenkinél máshogy jön ki. Van akinek kifejezetten egy "triggere" van magyarul erre talán a kiváltó ok lenne jó. Nálam pl ilyen nem volt váltakozott az hogy milyen helyzetben jön.

2021. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!