Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegség lehet ez ?...

Milyen betegség lehet ez ? Izomgyengeség,merevség, általános gyengébb izomzat stb. Orvosi kérdés , rejtély .

Figyelt kérdés

Üdv! Régóta keresem a választ mi bajom lehet. Kérem csak orvosi szakmai szempontból írjon aki hozzászól.

Most közel 30 éves vagyok de már jó 10+ éve vannak nagy gondok. Ha visszaemlékszem akkor már általános iskolában is voltak olyan gyakorlatok torna órán amiket nem tudtam megcsinálni de annak nem tulajdonítottam semmilyen jelentőséget. Az állapotom azonban fokozatosan romlott és mára már (ez már sok éve így van ) nem tudok főzni se , mert 2 hagyma megpucolása és felvagasa alatt teljesen kimerül az izom erőm. Pihentetés után tudom folytatni. Hajmosás , fürdés , mosogatás , mind fájdalmas (úgy tudnám érzékeltetni hogy egy átlag embert megkérem hogy a kezét tartsa a magasba napokon át .. először X idő után iszonyú fájdalmat érez izomzataban majd nem fogja tovább tudni emelve tartani. Nálam ugyanez a helyzet csak pár mp után.

Voltam orvosnál persze nem is egyszer de nem hajlandóak kiviszgalni. Egy neves orvossal is sikerült beszélnem aki szintén nem vizsgált ki de őszintén megmondta nem is fognak és különben is miért érdekel engem hogy melyik izomgyengeségbsn szenvedek mikor több száz féle van és egyik se gyógyítható?!

2-3 ismertebb van az egyik az SM de azom biztosan nincs (emg alapján legalábbis ami minden alkalommal mutermekes lett így végül negatívat írták be ).

Lépcsőzni, egyáltalán bármi fizikai aktivitás is rosszabb mint egy 90 éves embernek .

Nem is érdekelne az egész komolyan , de dolgozni akarok végre de ilyen tulajdonságokkalnnincs az a munkakör amire alkalmas lennék. Az ülés is ugyanolyan nehéz (nem tudok sokáig 1-2 órán át se mivel a gerinc ugyanúgy terhelodik közben is mivel nincs teljesen tehermentesítve ülés közben csak részben - amikor pihentetem a gerincem/ karom / izmaim akkor gyakorlatilag félig ülő helyzetben fekszem sok párnával kitamasztva magam.

Szóval se papírom nincs se munkát nem tudok vallani és akarok , nem tudok és nem is akarok a fenekemen ülni tovább , főleg hogy gyerekem is van akiről csak én tudok gondoskodni senkije sincs rajtam kívül, de így munka nélkül lehetetlen!!!!

Ezért kérem ha valakinek van ötlete , segítsen.

Persze a pszichoszomatikus dolog is eszembe jutott de azt többnyire kizárnám sok dolgot összevetve és megvizsgálva.

Mivel a saját gyerekemet nem tudom ellátni gyakorlatilag (anyagilag, a fizikai problémakbol adódó gondokat eddig sikerült megoldani ha nehezen is. Sose bírtam el pl, 30mpnel tovább de babakocsiba ringattam , szóval mindent valahogy megoldottam eddig.) De az anyagi részét nem tudom. Ezt azért írom le hogy olyan vizsgálatot vagy tanácsot ne adjatok ami pénzbe kerül (tudom így nehéz ) de nem az van hogy ARRA nincs pénz hanem egyáltalán.

Akkora öröm lenne ha végre kiderülne mi ez az egész ami történt velem az évek során .

Gerincproblémáim is vannak de ez inkább az izomgyengeség következménye, nem a gerincgondok okozzák a többi panaszt.

Köszönöm szépen ha valaki hajlandó segíteni.



2021. jan. 10. 07:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sajnalom, hogy igy kezeltek az orvosok. Viszont azota eltelt par ev, es ahogyan ertem sajnos a tuneteid lassan de rosszabodtak. Erdemes lenne ismet megprobalni, igy, hogy jobban erzekelhetoek a tuneteid komolyabban fognak venni. Ahogyan a 7-es irja, legalabb a megvaltozott munkakepesseg megallapitasa miatt.
2021. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Azóta mint tudjátok még lehetetlenebb orvsot találni.

Viszont az is eszembe jutott hogy melyik lehet olyan viszgaalt ami biztosan kimutat valamit?

Ma divatos mindent a "biztos pszichés" dologra, és velem ez sűrűn elő is fordul. 1.5 évig jártam időnként gegeszetre mert gombóc torok és köhögés volt, oly a furcsa szerűen. Azt mondta az orvos hogy biztos idegi alapon van, és a dohányzás miatt (20eves voltam). Tudtam hogy nincs igaza de gyenge voltam harcolni.

Végül egy 6.alkalommal határozottan megkertem hogy vizgsaljon ki. Akkor kenetet vett és strepptococcus súlyosan elfertozodktt addigra, így a rutin műtét helyett kicsit hosazbbra sikerült.

De ott könnyű volt hisz látható, egyszerű teszttel kimutathato volt. A

Ez azonban más, mivel egyszerűen nem mutatható ki. Ha megkerik emeljek fel egy 25kgos csomagot és nem tudom, azt ugye bárki megjátszhatja. Ugyanígy ha 30 méter futás után lefullad valaki. Valami olyan vizsgálatot szeretnék ami biztosan mutat valamit.

Emg mutermekes volt, így azt betudták negatívnak, ebbe nem mennék bele.

Köszönöm

2021. márc. 15. 06:24
 13/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Hogy vagy most? Sikerult kivizsgaltatni magad? Kaptal gyogyszert vagy kezelest? Segitett?
2022. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves 13/13!


Mivel gyakorlatilag TB alapon csak a ritka betegségek intézete maradna (mivel másra nincs lehetőségem egyáltalán, örülök ha a lakbér ára megvan) ezért reménytelen sajnos. Ott mivel már jártam és csúnyán lekoptattak (egy vérkép és állítólagos negatív EMG után) ezért többé nem fogadnak mondván már vizsgáltak.

Az biztos, ha egyszer nyerek a lottón akkor kivizsgáltatom magam, és beperelem ezen orvosokat. Nem pénzért, hanem hogy tanulják meg a felelőtlen magatartásuk mások életébe kerülhet (esetemben csak a gyermekem megszületése miatt maradtam életben, mert ezt az életvitelt, fájdalmat, sokszor a wczés megoldását, ha becsípődik valami járni sem tudok se ülni gyakorlatilag, futni sportolni vagy tekerni egyet a biciklin pedig már ezer éve nem is álmodozom.... és még csak segítséget se kaphatok mert nincs diagózisom, szóval ez égbekiáltó bűn. Ismerek olyat aki feladta.)

Azt tudom hogy szárazföldi tornát már rég nem tudok de a vízi torna létfontosságú lenne. Sajnos azt ma már támogatottan se tudnám megtenni hiszen egyrészt pénz akkor is (csak egy bizonyos %a támogatott) másrészt most már bébiszitter is kellene :)

2022. júl. 23. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!