Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akik a Covid-19 vakcina...

Akik a Covid-19 vakcina mellékhatásaival vannak elfoglalva, tisztában vannak azzal, hogy egy sima vény nélküli gyógyszernek milyen mellékhatása lehet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 23:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
58%
Hogyne, el szokták olvasni a betegtájékoztatót, meg megkérdezik a gyógyszerészt... ja, nem, feljönnek a gyakorira megkérdezni
2021. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Én pl tisztában vagyok vele, általában a dokimat kérdezem meg róla ha valami nem tiszta, mondjuk a dobozban lévő papiros elég egyértelmű :)
2021. jan. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
És mi van azokkal, akik sima gyógyszereket sem szednek, mert az egészséges életmódra és a megelőzésre fektetik a hangsúlyt?
2021. jan. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
38%
Mi tul vagyunk rajta,annyi se volt mint az infl.oltas után. Ott mindig bedagadt a karunk,fáj a fejünk, hőemelkedés. Most semmi.
2021. jan. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
35%

"És mi van azokkal, akik sima gyógyszereket sem szednek, mert az egészséges életmódra és a megelőzésre fektetik a hangsúlyt?"


Pl. egy bakteriális/gombás fertőzést hogy előzöl meg? Ha nem sikerül, akkor antibiotikumot kell szedned ha ki akarsz jönni belőle. Ugyanott tartunk...

2021. jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
51%
Igen tisztában vagyok velük. És mi van akkor?
2021. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
67%

Igen, én el szoktam olvasni a betegtájékoztatót. Amúgy is ritkán veszek be gyógyszert, ahhoz tényleg nagyon taccson kell lennem. Épeszű ember nyilván felfogja, hogy ha nyugtatóra hosszútávon sokat iszik (alkoholt), akkor szétmegy a mája. Azt is, hogy szívgyógyszerre alkoholt fogyasztani egyenlő lehet az azonnali halállal, ha érzékeny rá. A fájdalomcsillapítók is kicsinálják a májat, gyomrot és a hasnyálmirigyt hosszú távú alkalmazás során.


És itt a kulcsszó: hosszútávon. Ez a vakcina annyira új, hogy nem tudjuk a HOSSZÚTÁVÚ mellékhatásait. Pofázhat Győrfipali, hogy nem változott zombivá, mikor beadták neki, de lehet, hogy 3 év múlva azzá fog válni.


A másik dolog, hogy ha fáj a fejem, de nem veszek be fájdalomcsillapítót, semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem fog érni. Nem kötik Rubophen-kártyához az utazást, a koncerteket, ha úgy van kedvem, fájó fejjel is elmehetek.


A legnagyobb probléma szerintem az, hogy azt sugallják, hátrányban leszel, ha nem oltatod be magad. Ez pedig abszolút szembemegy az eddig megszokott, liberális szemlélettel.

2021. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
35%

"A másik dolog, hogy ha fáj a fejem, de nem veszek be fájdalomcsillapítót, semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem fog érni. Nem kötik Rubophen-kártyához az utazást, a koncerteket, ha úgy van kedvem, fájó fejjel is elmehetek."


Addig magánügy, hogy nem oltatod be magad, amíg másokat nem veszélyeztetsz vele. Igen, törvénybe van iktatva, hogy ha pl. te tudod, hogy covid fertőzött vagy, és ennek ellenére tesztel a szabályokra, és megfertőzöl valakit aki meghal emiatt, büntethető vagy.


Ha nem lenne kötelező pl. a BCG oltás, hidd el, hogy rengeteg munkahelyhez be kellene oltatnod magad. Sőt, ahova kell EÜ kiskönyv, köteles vagy elmenni tüdőszűrésre is.

2021. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
79%
Már vártam az ilyen kommentet. Továbbra is áll a kérdésem, amit már 100 kérdésnél feltettem, hogy miért nem annak kötelező, aki fél tőle? Én nem félek attól, hogy meghalok, aki meg igen, az adassa be magának, és menjünk tovább az életben. Az influenza-oltást sem teszik kötelezővé, nem értem, hogy ezen most mit rugóznak ennyit...
2021. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
31%

"Már vártam az ilyen kommentet. Továbbra is áll a kérdésem, amit már 100 kérdésnél feltettem, hogy miért nem annak kötelező, aki fél tőle? Én nem félek attól, hogy meghalok, aki meg igen, az adassa be magának, és menjünk tovább az életben. Az influenza-oltást sem teszik kötelezővé, nem értem, hogy ezen most mit rugóznak ennyit..."


Tegyük fel, legyen így. Aki akarja oltassa be magát, aztán menjen mindenki a dolgára korlátozások nélkül.


--> Elszabadul a járvány, telítettek lesznek az amúgy sem stabil lábon álló kórházak

--> Nem lehet igénybe venni alap ellátást (szűrések,vizsgálatok,nem életmentő műtétek)

--> El lehet majd jutni arra a szintre, hogy az orvosoknak választaniuk kell majd az emberek között: Foglalkozik-e a covidos betegekkel, vagy éppen egy autóbalesetből beérkezett emberrel foglalkozik majd? Vagy ha egyszerre bejön egy ember autóbalesetből, a másik meg infarktussal melyiket látja majd el?

--> Akik kórházban voltak hetekig,hónapokig covid miatt, rehabilitálni kell. Ki végezné ezt el?


Az influenza oltás azért nem kötelező (megjegyzem, hogy Amerikában, az egyéni szabadság "mekkájában" rengeteg ápolónak/orvosnak az..), mert nem annyira virulens mint a covid, valamint elvétve okoz olyan tüneteket, ami miatt kórházi ellátást igényelne az ember.

2021. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!