Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fiu vagyok,15 eves, es 65-70...

Fiu vagyok,15 eves, es 65-70 kilo kozott van a testsuloym, illletve olyan 190 cm vagyok. Mivel a magassagomhoz kepest vekony vagyok, nem tudok edzeni se, mert nincs rajtam semmi zsir. Tudnatok segyteni? (lent)

Figyelt kérdés

A fent leirtak miatt, szeretnek felszedni egy 10-15 kilot, hogy konditeremben erosytsem a karom, illetve legyen egy magabiztos tesstssulyom. Tudnatok segiteni,hogy mit egyek? Mennyit? Mikor?Mostani etrendem:

Reggel: peksuti

Ebed: suli menza (+ egy szendvics,ha ehes maradok)

Este: egy szendvics, esetleg hotdog, virsli


es reggel-este kakaot amugy szorpot iszok, ha. ez szamit :) segitseget varom! :) elore is koszonom!!



2013. jan. 24. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Az edzéshez NEM KELL ZSIR, csak akarat.
2013. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Mivel az edzés alatt sok kalóriát égetsz, ezért mindenképp több kalóriát kellene bevinned, mint amennyire a szervezetednek alapjáraton szüksége lenne, tehát először is többet kellene enned legalább azokon a napokon, amikor edzenél.


Én azt javasolnám, hogy először otthon eddz a saját testsúlyoddal /fekvőtámasz, felülés, lábemelés/ hogy az izmaid, ízületeid valamennyire hozzászokjanak a terheléshez. Ahogy elkezdesz edzeni, a szervezeted elkezdi égetni a kalóriákat és igényelni is fogja, hogy többet egyél, tehát be fog indulni egy folyamat --> ha edzel, éhes leszel, ha eszel többet, tudsz miből égetni, tudsz edzeni. És persze ahogy idősödsz, majd a hormonok is rásegítenek a dologra! :)


A súlyzózással azért majd csak nagyon óvatosan! Nehogy tönkretedd az ízületeid! Egyébként általában nem ajánlják 16-17 éves kor előtt, mert a csontosodási folyamat még nem fejeződött be, még növésben van akkor a szervezet, stb.. Szóval csak okosan!


És nem mindenkinek olyan a testalkata, hogy szép gömbölyű izmokat tudjon magán képezni, szóval ne keseredj el, ha nem leszel egy Arnold Schwarzenegger - bár ez már más kategória... :)


Jó edzést!

2013. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!