Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért mondják egyesek, hogy...

Miért mondják egyesek, hogy nem létezik a koronavírus?

Figyelt kérdés
Itt most csak azokra gondolok, akik szerint nem létezik a vírus!

2021. jan. 19. 17:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%

Tudod, a publikálásnál a mainstreamet fogadják be, és a publikálásnál vannak érzékeny témák, amikbe "beleszólnak"... nem szóbeszéd alapján mondom, hanem saját tapasztalat.


Így tehát nem csoda, hogy nem látsz mondjuk olyan tanulmányokat, hogy mik a kifogásolandó pontok, mik a negatív attitűdök, mert ezek nem a mainstreamhez tartoznak.


Az irányított publikálás (és médiakommunikáció) pedig azért sokak számára gyanús.


Én nem mondom, hogy nincs vírus, én csak annyit mondok, hogy valaki ennek a forrásnak ad hitelt és tart hitelesnek, mások pedig másoknak. Ennyi a sztori, nem több, nem kevesebb...

2021. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%

Nem, nem tudom. Mert NINCS ILYEN. Azt kell mondjam, hogy vagy hazudsz, vagy csak szimplán buta vagy. Nem tudom, hogy milyen területen voltál( ha kiderül, hogy valami bölcsész-, vagy társadalomtudományi területen, elsírom magam...), de nincs ilyen. Azt fogadják el, ami megfelel a követelményeknek. Tudod, ami "nem mainstream"(ez a konteósok kedvenc mondása), az azért nem kerülhet be egy szaklapba, mert nem felel meg a tudományos módszertannak, követelményeknek(azaz nem falszifikálható, nem ellenőrizhető, stb.),

de legfőképpen azért, mert bizonyítás nélkül állít valamit.

De nem is kell, hogy egy neves szaklapban jelenjen meg valami: ha készítesz egy tanulmányt, és bebizonyítod, amit állítasz benne, akkor kirakhatod bárhova máshova is, ott is el lehet olvasni.

Mégse találkoztam SOHA, egyetlen egy olyan, nem szaklapban megjelent, valódi bizonyítékokat felvonultató cikkel sem, ami megcáfolt volna egy ma is aktuális, pl. vírussal kapcsolatos, elfogadott álláspontot.

Vajon mi lehet ennek az oka? Csak nem az, hogy ha lenne ilyen(és volt is ilyen, főleg az elején), akkor azt ugyanúgy befogadta volna valamelyik szaklap, mintha alátámasztotta volna az épp elfogadott álláspontot? Hmmm?

Tehát NEM, NINCSEN semmiféle "irányított publikálás".

2021. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Mert az emberek azt hallják meg, amit hallani akarnak. Aki nem képes elfogadni a korlátozásokat, aki kellően primitív és emiatt megvezethető, az előbb fog hinni azon tévhiteknek, hogy mindez kitaláció, hogy az oltással be akarnak csipszelni minket, mivel nem akarja elfogadni, hogy vannak betegségek, amelyek hatással lehetnek akár az ő életére is. Ezen az oldalon is, ha megnézed, nem azé a jó értékelés, aki valóban hasznos választ adott, hanem ami korrelál a kanapén konfabulálttal. Engem pl fogorvosként a szájápolásos topicban már többször elküldtek melegebb éghajlatra, mert Átlag Gizi szerint az nem úgy van, mert neki Szomszéd Aranka nem azt mesélte. Én le lettem pontozva, Gizus meg fel, még úgy is, hogy pontosan tudtam, hogy valótlant állít, hiszen ezzel foglalkozom mindennap. Isten tudja hány ember veszi így be a hülyeséget....
2021. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
tiszteletben tartom a véleményed...
2021. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

Nehogy azzal gyere, hogy azért nem találkoztam ilyennel, mert nem mainstream, hanem ha meg akarsz cáfolni, akkor mutass egyet.

És azzal se, hogy ha nem vagy elég nagy név, akkor nem közlik le a cikkeid. Igen, valószínűleg a Nature címlapjára nem fogsz kikerülni(de oda is főleg azért nem, mert ha eljutsz olyan szintre, hogy olyan szintű eredményeket hozz, mint pl. az épp címlapra kerülő kutatásod, már lenne "neved"), de rengeteg olyan, kisebb folyóirat van, ahová igen. Még adott irányú diploma sem feltétlenül követelmény. És az adatbázisokba, pl. pubmedre onnan is bekerülsz...

2021. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem lapos a Föld. Ezt a véleményt is tartsd tiszteletben kérlek, ne is próbálj rámutatni, hogy miért hülyeség! Hagyd, hogy terjesszem! Érted az analógia lényegét?

Én is tiszteletben tartom a tiédet, csak rámutatok, hogy miért hülyeség. És remélem, hogy megérted, miért az, és nem terjeszted tovább. Ez a célom.

2021. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
U.i.: tudom, hogy túlzás az analógia, attól még érthető.
2021. jan. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Bennem az a benyomás keletkezett, hogy nem a vírus létezését tagadják, hanem a "járványt" nem tartják járványnak. Az tagadhatatlan, hogy a járvány fogalmának definiciója nem kellően egzakt.
2021. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
@18 Szerintem a kérdező a leírás alapján pont azokra gondolt, akik konkrétan a vírust tagadják, nem csak a súlyosságát, vagy ilyesmi. De lehet félreértettem.
2021. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!