Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Zsírcsomó a hónaljban? Aggódno...

Zsírcsomó a hónaljban? Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy júliusban megjelent 2db elkülöníthető zsírcsomó a jobb oldali hónaljban, felszínhez viszonylag közeliek, jól kitapinthatók. Nyomásra érzékenyek, egyébként semmilyen panaszt nem okoznak. Ha nem nyomom meg, akkor nem fájnak/érzékenyek, csak úgy vannak. Félév alatt voltam 2 ultrahang vizsgálaton, 2 különböző orvosnál. Mindkettő azt mondta, hogy biztosan nincs rosszindulatú elváltozás a hónaljamban. Az egyik azt írta le, hogy egy 1 x 0.5 cm-es körülhatárolható rész különíthető el a szövetben. Ekkor megkérdeztem, hogy de ugye biztosan nem daganat? Azt mondta az orvos, hogy az tuti nem. Ennek ellenére ami nem tetszik az a következő:

- félév alatt nem múlt el egyik sem, igaz, hogy talán kisebb lett mindkettő, kb fél centi a nagyobb, de el nem múltak

- nem vettek belőle mintát, úgyhogy honnan tudnák biztosan, hogy nem rosszindulatú?


Elvileg ritka a zsírdaganat rosszindulatú formája, ugyanis a zsírdaganatok csupán 1% rosszindulatú. Ez mihelyst megnyugtat, mert még amúgy is fiatal vagyok. Fiataloknál meg még ritkább.

Te csináltatnál a helyemben biopsziát, vagy megelégednél ennyi vizsgálattal? Egy 3.orvos kitapintotta, aki azt mondta, hogy tapintásra “nagyon ártatlan”.

Szerintetek?



2021. jan. 19. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
ne pörgesd magad, semmi bajod.... az ilyenek miatt leterhelt az egészségügy...
2021. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Meg szeretném kérdezni a korodat?
2021. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hany orvostól akarod még hallani ugyanazt.....?
2021. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Anyosomnak volt, vettek mintát, de teljesen ártalmatlan volt.
2021. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fsms ***** válasza:

Nekem a hátamban volt, sebész kivette. Nekem azt mondták, h elrákosodhat.

Miért nem veteted ki? Ambulánsan megoldják kb. 15 perc.

2021. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valamint félév alatt okozott volna már más tüneteket is, nem? Vagy legalábbis nőtt volna.
2021. jan. 19. 22:15
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 23 éves vagyok.
2021. jan. 19. 22:15
 8/10 A kérdező kommentje:

#5 ez a terv, hogy kiműttessem januárban. De minimum egy biopsziát szeretnénk csináltatni. Ezt nem is tudtam, hogy elrákosodhat, jó hogy írtad. Akkor az a biztos, ha eltávolítják.


Egyébként nem Magyarországon élek, úgyhogy ne féljetek attól, hogy miattam nem kerültök sorra! Az itteni egészségügy egyáltalán nincs leterhelve, ultrahangra 2 nap alatt kaptam időpontot sürgősségi beutaló nélkül járványhelyzetben.

2021. jan. 19. 22:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg ne aggódj, ritka, hogy egy zsírcsomót félrediagnosztizálnak :)


Vakbél gyulladásra írtak már fel nekem nospát, de azért az orvosok nagy általánosságban értenek a munkájukhoz :D

Ha két orvos is ugyanazt mondja, en nem aggódnék.


Engem folyamatos felfázás miatt ultrahangozott 2 kórház 2 főorvosa, pár év különbséggel, és hiába ijesztő a véres vizelet, nem kóros elváltozás okozza és lehet kezelni algoflexel, kamillával és urzinollal.


A látásomban van egy vakfolt 2017 óta, vizsgáltak mindenhogyan de semmi veszélyes nem okozza.


Találtak egy kinövést agy agyamon, de semmi különös nem volt, talán fel is szívódott már.


Egy barátnőmnek évekig volt ciszta a mellében, de azt mondták nem kell hozzányúlni, nem is lett baja.


Ezzel csak arra akartam utalni, hogy ami ijesztő, nem biztos h halálos.

2021. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #9-es a megnyugtató választ, tényleg jól esett.😊 Jó egészséget kivanok neked és mindenki másnak is!
2021. jan. 19. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!