Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hány év után lehet jogosítvány...

Hány év után lehet jogosítványom ha epilepsziás vagyok?

Figyelt kérdés

2021. jan. 21. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg kizáró ok,de háziorvos többet tud erről.
2021. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Remélem soha. Bocsánat, de nem játék ilyen betegséggel volán mögé ülni!
2021. jan. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Nem kizáró ok az biztos.

#2 Nem érdekel, már nagyon szeretnék vezetni, és az sem érdekel ha az autóban fogok meghalni.

2021. jan. 21. 11:48
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Az sem érdekel, ha mást ölsz meg?
2021. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

👏👏👏👏👏👏

Bocs, az a része engem sem izgat, ha te az autóban "döglesz meg" (ahogy írtad), de az már igen, hogy simán megölhetsz mást is, mert te nagyon akarsz vezetni.

Szégyelld magad piszkosul! 🤬

2021. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

JOGOSÍTVÁNY SZERZÉSE EPILEPSZIA ESETÉN

Epilepsziás betegség esetén, rendszeres gyógyszerszedés mellett lehetséges a biztonságos vezetés! Magyarországon 1992 előtt rendkívül szigorú jogszabályt alkalmaztak az epilepsziás betegekkel szemben. Az 1992-ben született, új, jelenleg is hatályos rendelkezések azonban már tartalmazzák az egyéni mérlegelés lehetőségét, így adva lehetőséget az epilepsziás betegeknek

a jogosítvány megszerzésére. Az epilepszia betegség gyógyulását 3 év gyógyszer melletti és 2 év gyógyszermentes tünetmentesség igazolja, fontos azonban megemlíteni, hogy hivatásos gépjárművezetésre még így sincsen lehetőség! Az alkalmi rohamok esetében a törvény 1 éves időt és az EEG eltérések hiányát írja elő.



Lehet, hogy a te életed szar és nem vár haza senki, de mást igen... Ha öngyilkos akarsz lenni akkor szépen csendben a szobádban tett másnak ne okozz kárt!!!

2021. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És pontosan mi számít alkalmi rohamnak?
2021. jan. 21. 12:05
 8/12 A kérdező kommentje:
És hogyha nem látnak semmit sem az eeg vizsgálatnál, akkor is szednem kell a gyógyszert?
2021. jan. 21. 12:06
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében ugyan annyi idő kell hozzá mint az átlag embernek, abban az esetben, ha már most elérted a minimum 1 év tünetmentességet és erről az orvos tud adni igazolást.
2021. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazából elértem gyógyszer nélkül.

(17 hónap) szóval akkor ezek szerint én "alkalmi epilepsziás" kategóriában tartozom?

2021. jan. 21. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!