Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orvosi vizsgálaton kívül...

Az orvosi vizsgálaton kívül van valami módja, hogy megbizonyosodjak, hogy Asperger szindrómám van vagy sem?

Figyelt kérdés
Remélem csak az én hülyeségem viszont az Asperger szindróma jeleit vettem észre magamon, vagyis most tudatosult, hogy ez lehet a gond. Nem részletezném a dolgot csak az érdekelne, hogy van valami módja, hogy ezt biztosra megállapítsam anélkül, hogy orvoshoz kelljen mennem?

2021. jan. 25. 12:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Már van ilyen kérdés és válasz, keress rá ezen az oldalon!

Van néhány kérdés, ahol értelmesebb válaszokat is írtak. Például én is. :)


[link]

Az oldalt nekem szakember ajánlotta, én is ezért ajánlom.

Önmagában a papírral nem sokra mentem volna, de le is százalékoltak és így kaptam állást.

2021. jan. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%

A megmondóemberekkel ne foglalkozz, csak felb*asznak és ők még élvezik is!

Sajnos sokan vannak ezen az oldalon, akik ezen élvezkednek (persze nem tudják magukról). Bennem is felment a pumpa, ahogy végigolvastam, de most már sikerült türtőztetnem magam.

A teszt, aminek a linkjét az előbb leírtam az egyetlen hiteles, amit ismerek - de jobb nem is kell!

Felnőttkorú Aspergeresekkel foglalkozó szakember ajánlotta nekem, miután személyesen beszélgettünk és biztosra vette, hogy Aspergeres vagyok.

Szóval a teszt kitöltése után az Autizmus Alapítványnál diagnosztizáltak és ez alapján százalékoltak le. Ezt a lépést persze kihagyhatod, te tudod.

Az aspietests.org egyéb több tesztből áll, mindet végig kell csinálni, nem két perc!

2021. jan. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :)
2021. jan. 26. 10:40
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Helló, diagnosztizálni egy orvoscsoport (pszichiáter, pszichológus) fog tudni, különböző tesztekkel, és a gyerekkorodra vonatkozóan is tesznek fel kérdéseket, így kell valaki, aki kiskorodtól nagyon jól ismert.

Ha nincs olyan dolog, amiben az átlagnál jobban akadályozva lennél, nem érdemes ezzel foglalkozni.

2021. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

14

Majd kitölt egy tesztet az aazpiteszten pozitívra és végre lesz mit a csöves haverjainak mutogatni.

2021. jan. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

14:

A válaszod tökéletes volt, csak nem ez volt a kérdés! El kellett volna rendesen olvasni a kérdést és értelmezni, különben haszontalan. Így inkább okoskodás, kötekedés és a kérdezőnek nem hasznos.


A te válaszod erre a kérdésre vonatkozik:

Ki tud hivatalosan diagnosztizálni autizmust vagy aspergert és mi kell hozzá?

Erre majdnem 100%-os lenne a válasz.

2021. jan. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Örülnék ha lenne olyan haverom aki segíthetne a teszt kitöltésében, hogy legyen értelme az egésznek így, hogy magam töltöm ki lehet elfogult vagyok vagy nem adok pontos választ és a teszt mivoltából eredően így nem tudom elfogadni az eredményeket de minden esetre végig csinálom elég érdekes a dolog és ajánlani tudom másoknak is mivel "normálisként" is kilehet tölteni, azok az adatok is jól jönnek a kutatóknak.


Az, hogy egyes emberek úgy reagálnak egy ilyen témában feltett kérdése, hogy divatból szeretne valaki beteg lenni, elég sokat elmond rólatok magyarokról és ez nagyon szomorú. :D

2021. jan. 27. 10:10
 18/22 anonim ***** válasza:
63%

#16: Igaz. A válasz: NINCS rá semmilyen mód, hogy orvosok/pszichológusok bevonása nélkül "BIZTOSRA" megállapításra kerüljön, hogy valaki autista-e.

Esetleg egy gyanút megerősíthet... de ennek önmagában nem látom értelmét (ld. semmi haszna).

2021. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért a gyanú megerősítése is valami, hogy érdemes-e rákölteni a pénzt, meg kivárni a sort.
2021. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
64%

18:

Talán nem tudod, de nekünk iszonyatosan sokat okoskodnak, még jobban mint egy depressziósnak és szorongósnak, ha a problémáinkat egyáltalán meg merjük említeni - ami már önmagában is iszonyatosan nehéz. Hirtelen mindenki "szakember" lesz és osztja a tanácsokat.

Nem jó kedvemben válaszolok az asperger/autista és ADHD kérdéskörben 1-2 éve, hanem mert elkeserít és felháborít, hogy mindaz amin nemcsak én, hanem rengeteg ma idősebb vagy már elhalálozott aspergeres átment, ma még mindig ugyanúgy van.

Az meg külön iszonyatosan nehezíti, hogy mire látom a kérdést, már jött 5-6 megmondóember a hülyeségeivel. Egyszerűen látszik, hogy lövésük sincs a témáról. Vagy igazat mondanak - de túlságosan általánosságot fogalmaznak meg vagy egyértelműen kötekednek. Ez tisztán látszik, kár is tagadni.


Egy alapszabályt tudok ajánlani nem csak ezen az oldalon (másnak is ajánlottam már itt): Ha nem tudod a választ, akkor ne írj!

Ki mondta, hogy kötelező?!

De a megmondóember olyan, hogy itt éli ki magát - mert megteheti.

Régóta tapasztalom, hogy elöntik ezt az oldalt (külföldi oldalakat, mondjuk pl. a reddit-et messze nem ennyire vagy semennyire) az olyan hozzászólások, amiknek semmi gyarkorlati haszna nincs a kérdés megválaszolásában. Semmi!


A 15-ös hozzászólás sem semmi! És az előző válasz adta alá a lovat!

Miért kell ezt?! Erre ott a fas*búk vagy amit akarnak!

Pláne mentális egészség témában miért kell.

De jó lenne egy olyan hely, ahol az ember nyugodtan feltehet bármilyen kérdést és aki TUD az Válaszol. Ez szerintem olyan egyszerű alapszabály.


Nem kell, hogy mindenki lássa az értelmét minden kérdésnek.


Egyébként a 19. nagyon-nagyon jól írta! (bár nincs szüksége rá, hogy minősítsem, csak ha már ezeket leírtam, akkor megemlítem) Nehéz belevágni egy ilyen dologba. Ezután dönthet valaki úgy, hogy folytatja, mert ösztönzi az eredmény, hogy javítson az élete minőségén, vagy akár meg is állhat. Az ő dolga!


A [link] oldalt szakemberek és Aspergeresek közösen hozták létre és fejlesztik. Erről nem kell mindenkinek tudnia, de azt igen, hogy a saját ismereteiben hol van a határ.


Én sem válaszolgatok "Hogyan javítsam meg az autóm kuplungját" kérdésre azzal, hogy "Vidd el szervizbe, mert ők értenek hozzá!".

Abszolút átlátszó az ilyen válaszoló VALÓDI szándéka.


Kedves Kérdező: Nagyon jól írtad, tényleg bárkinek érdemes lehet kitölteni. Nekem az orvos (aki ezt a linket ajánlotta) mondta, hogy ő is elért valamennyi pontot, ahogy minden ember. A lényeg az, hogy mennyit!

De a kitöltésben én legfeljebb a közeli rokonaimat kérdeztem meg - ha egyáltalán, már nem emlékszem. Teljesen őszintének kell lennie az embernek önmagához. A saját magam ellenőrzéséhez kitöltöttem tavaly újra. Érdekes volt látnom a különbségeket. Bár a lényegen nem változtatott.


Ennél a kérdésnél is simán ki lehetne törölni az egész 1. oldalnyi hozzászólást. Mire volt jó, mi haszna volt?!?

(Nagyjából tudom, hogy miért jó annak, aki ezt csinálja, ahogy sokan mások is tudják, akik kívülről látják. Csak a kérdezőt felejtik el ilyenkor rendszerint. Én is tettem már fel itt kérdést, ma is óvakodok az ilyesmitől pont az 1. oldal "gyors és okos" hozzászólói miatt.)

2021. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!