Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orvosi vizsgálaton kívül...

Az orvosi vizsgálaton kívül van valami módja, hogy megbizonyosodjak, hogy Asperger szindrómám van vagy sem?

Figyelt kérdés
Remélem csak az én hülyeségem viszont az Asperger szindróma jeleit vettem észre magamon, vagyis most tudatosult, hogy ez lehet a gond. Nem részletezném a dolgot csak az érdekelne, hogy van valami módja, hogy ezt biztosra megállapítsam anélkül, hogy orvoshoz kelljen mennem?

2021. jan. 25. 12:06
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Orvosilag diagnosztizált aspergeresként mondom, hogy hivatalosan csak az orvosi vizsgálatos diagnózist lehet elfogadni biztosra.


Engem ingyen diagnosztizáltak úgy a Klinikán, hogy fogalmam se volt róla, hogy aspergeres/autista lennék.


Amióta diagnosztizáltak, lett munkahelyem és egyetemre is járok, mert megértőbbek velem - a normálisabb - emberek.


A neurotipikusok nagy része engem is állandóan bánt, lehetségesnek tartom, hogy pont mi, autisták vagyunk a normálisak, hiszen mi nem hazudunk, nem kezdeményezünk bántalmazást. Noha mindentől a falra mászhatnak tőlünk, de hazug és megbízhatatlanok nem vagyunk.


Pontosabban: én még sose találkoztam olyan autistával aki hazudna és olyannal se, aki nem megbízható. Aki engem bántott, az minden esetben neurotipikus volt.

2021. febr. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Bárhogy is van, nekem nagyon szimpatikus vagy. Elárulod, merre élsz?

Krumpliszsák a Parlamentben- ez jó volt; tényleg sokat elárul az országról...

2021. márc. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!