Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vegbeltalyog? Mennyire veszelyes?

Vegbeltalyog? Mennyire veszelyes?

Figyelt kérdés

Ferjemnek mar egy eve a vegbelnyilasa folott 3-4 cm volt egy dudor ami kifakadt es elmult..aztan ujra elojott.most megint nott melette egy ugyanolyan es veres gennyes valadek tavozott belole.mas tunete nincs a szeklete normalis...csak enyhen fajt neki a dudor.

Talyog lehet? Mennyire veszelyes?


2021. jan. 27. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy pont egy olyan teruleten van, ami alapbol eleg sok bacinak van kiteve. Ha az ott elfertozodik, akkor biztosan nem lesz kellemes. Mindenkeppen orvosnak kene latnia.
2021. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a végbél tájékán van és az nem túl steril rész, ezért jó lenne valamit kezdeni vele, mert simán bekerülhet E. coli pl. sőt vsz azért gennyes váladékos, mert már jutott be oda. Menjetek el sebészetre és nézessétek meg.

Egyébként veszélyes, rámehet az idegekre és tönkreteheti azokat, fistulákat (sipoly) képezhet - így kvázi járat lesz a tályog és a bél között. Nem érdemes vele szórakozni.

Persze innen a fotelből könnyű okoskodnom, de a lényeg, hogy én megnézetném! Jobbulást a férjednek.

2021. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp sebész nézze meg, mert attól hogy egyszer már kifakadt nem jelenti azt, hogy rendesen ki is ürült! Sebészeten megmetszik aztán rendesen ki tud ürülni! Nekem is volt, nem kell tőle félni!
2021. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez sipoly (fisztula),mindenképpen orvost igényel.
2021. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolso...mit jelent hogy sipoly ? Es az mennyire veszelyes?
2021. jan. 27. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha utánaolvasol. Jobban jársz, mintha innen szerzel fél-, illetve téves információkat!
2021. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!