Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon félek, hogy skizofrén...

Nagyon félek, hogy skizofrén vagyok. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy hipochonder voltam/vagyok és régen nagyon sok betegséget beképzeltem (rák, szivbetegség stb..) ez tartott 2 évig.

Aztán voltam egy gyerek pszhicologusnál, anyummal, ott megállapitotta hogy szerinte semmi bajom, (alapból derealizáció miatt mentem ami valószinűleg a sok szorongás/stressz miatt alakult ki régen)

Mostanában már nem igazán képzeltem be semmit, de viszont a skizofréniát igen. Néha csak igy full random, valahol előjön a skizofrénia és elkezdek rajta parázni hogy mivan ha az vagy ok -> utánanézek neten hogy mik a tünetei, és minden tünetre úgymond kitalálok valamit hogy ez igaz rám. Nagyon megtud ijeszteni :(



2021. jan. 29. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrenia az egyik olyan mentalis betegseg, amit a beteg pont nem ismer fel a skizofrenia miatt. Keress masik betegseget magadnak, ha mar annyira nem tudsz meglenni anelkul.
2021. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hipochonder vagy, ahogy írtad is. Tudod a jelentését? Ha tudnád, nem kérdeznél idiótaságokat.
2021. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy szerintem maradj a ráknál, a legtöbb ember ismeri és majd sajnálni is fog emiatt téged. Ez a célod, nem?
2021. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de lehetséges hogy mentális betegségeket képzelek be?
2021. jan. 29. 21:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ezt jelenti a hipochondria.
2021. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Figyelj kedves kérdező,szerintem hasonló cipőben járunk, nem vagy egyedül.

Én hangokat képzelek be magamnak 3-4 napja, mióta szombat este harangoztak a templomban más sem cseng a fülemben csak annak a hangja. Eddig semmi bajom nem volt,de félek hogy lassan a betegségekkel is így leszek.

Ez lehet sima betegség is,de okozhatja túlzott bezártság is. Nálam szerintem a második opció van.

2021. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tutira nem vagy skizofrén. Még én se kaptam meg azt a diagnózist, pedig párszor már elvittek pszichózis miatt.
2021. febr. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyébként nem hipochonder vagy, hanem OCD-d van. Magyarul kényszerbetegség.

18 évesen csókolóztam egy emberrel, nem is tulajdonítottam neki jelentőséget, aztán egy éjszaka nem tudtam elaludni, már nem is tudom, hogy hogyan, de ott lyukadtam ki, hogy biztosan HIV pozitív lettem attól a csóktól. Az összes tüntetre rákerestem, folyamatosan megcáfoltam, vagy önigazoltam magam, meg ment a mi van ha... a stessz teljesen tönkretette az életem, nem tudtam aludni, nem bírtam két normális szót kimondani, megszakítottam majdnem minden emberi kapcsolatot. Nagyon nehezen, és sokára (sporttal) sikerült helyrejönnöm, de az egész kezdődött elölről, csak cukorbetegséggel. Mi van ha cukorbeteg vagyok...? Ekkor már régóta azt gondoltam, hogy hipochonder vagyok, valahogy sikerült is túllépni ezen, megnyugodott az agyam 1 évre nagyjából. Na és itt jött az igazi pokol. A kis 3 éves unokahúgom adott egy puszit az arcomra, és azon kezdtem szorongani, hogy mi van ha pedofil vagyok?! Annyira bántott a dolog, annyira szorongtam, hogy hónapokig alig aludtam, ilyen 1-2 órákat, volt hogy majdnem össze is estem miatta, stb. Persze voltak jobb napok, olyankor nem gondoltam ilyenekre, viszont egyszer nem bírtam tovább és bevallottam a páromnak, és nevetve mondta, hogy ez csak OCD, nyugodjak meg. Utánakerestem, megnyugodtam pillanatra, hogy ez valóban stimmel, sőt találtam más embereket külföldi fórumokon akik ugyanezeken mentek át! Persze azóta már annyi minden volt (párkapcsolattal kapcsolatos, férgekkel/élősködőkkel), egy ideje azon szorongok, hogy vezetés közben defektet kapok, úgyhogy nem merek kocsiba ülni lassan 2 hónapja (előtte napi szinten vezettem). Szerintem keress fel egy jó szakembert, lehetőleg pszichiátert - találkoztam olyan pszichológussal akinek én magyaráztam el mi az az OCD -, ne hagyd, hogy tönkretegye az életed.

Nyugodtan írhatsz privát üzenetet is akár, tudom mennyire rossz.

24/L

2021. márc. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!