Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert felek ennyire a mentalis...

Miert felek ennyire a mentalis betegsegektol?

Figyelt kérdés
Ha meglatom egy ismeretlen antidepresszans vagy antipszichotikum betegtajekoztatojat, meglatom, hogy milyen panaszokra es milyen betegsegekre hasznaljak, kepes vagyok panikrohamot kapni. Ilyenkor belegondolok, hogy uristen mi van, ha nekem ezt a kemeny gyogyszert kene szednem, mert raillenek a tuneteim, de kozben skizofrenia kezelesere hasznaljak, nekem meg allitolag csak mezei szorongasos betegsegem van egy kis panikolassal megfuszerezve. Escitilt szedek, es meglattam a Kventiax leirasat. Nagyon ideges lettem. :(

2020. máj. 12. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs véletlenül hipochondriád? Vagy ocd-d? Illetve a pánikbetegség és a "mezei szorongás" kérdés hogy ténylegesen valós problémád e diagnózissal?
2020. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szorongast es panikot ugy gondolom, hogy jol diagnosztizaltak, de hipochondriarol nem beszelt a doki. Pedig tudom magamrol, hogy az vagyok es ezek a mentalis dolgok annyira meg tudnak ijeszteni, hogy hihetetlen.
2020. máj. 12. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Haliho!

Én is nagyon szorongós vagyok, régebben voltak is gyakrabban pánikrohamaim. Bár nem jártam szakemberhez, elejétől fogva tudtam, hogy pánikbeteg vagyok.. Megtanultam vele élni és kezelni szép lassan (:

Nekem is hipochondriával jár együtt, tulajdonképpen attól lett a pánikom. Visszavezethető sokmindenre nálam, főleg pl. gyerekkortól. Olyan hülye irreális gondolataim voltak 18 évesen már, hogy mi van ha komoly beteg vagyok, ha meghallottam valaki ne adj Isten daganatos minden bajom lett, figyeltem magam stb. Na ez nagyon nem normális!


Rájöttem, hogy élvezni kell az életet basszus. Még néha kisebb visszazuhanásaim vannak 21 éves létemre (főleg ha egyedül vagyok sokat és elkezdek agyalni) de szerencsémre a barátaim, családom, párom mindig ott vannak akik felnyitják a szemem, hogy hülyeség ilyenekre gondolni és visszahúznak a Földre :D Hidd el, megbetegít ha ilyeneken agyalsz! Tönkreteszed az idegeid, a stressz tünetei meg megijesztenek csak mégjobban és kész az ördögi kör.. Nem szabad, le kell állnod vele! Gondolj abba bele - lefogadom te is még tök fiatal vagy - előtted az egész élet, élvezned kell! Ne hagyd, hogy ilyen felesleges gondolatok elvegyék tőled.

2020. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, 22 eves vagyok. :(

15 eves korom ota vagyok hipochonder, 19 eves korom ota panikbeteg.

15 eves koromban volt egy spontan mutetem, begorcsoltem egyik reggel es kiderult, hogy ket nagy cisztam van amit azonnal ki kell muteni- az egyik petefeszkemmel egyutt. Ezutan kezdtem el jobban figyelgetni magam, gondolom, hogy nehogy megegyszer eloforduljon ilyen.

2020. máj. 12. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!