Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a szkleròzis multiplex...

Angel3000 kérdése:

Mik a szkleròzis multiplex tûnetei?

Figyelt kérdés

#Homàlyos làtàs #Csökkent libidò #Kòrkép #Kôzponti idegrendszet
2021. jan. 30. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szemidegyulladas hívja fel általában a figyelmet az SM-re, a tünetei nagy mértékben függnek attól, hogy milyen lefolyású SM-rol beszélünk.

Tuneteid vannak?

2021. jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: eszembe jutott a Lhermitte jel, áramütés jellegű fájdalom bizonyos nyaki mozgásokra.

De amúgy ez tényleg attól függ, hogy a myelinhuvely hol és milyen mértékben károsodott.

Gyengeségerzes, elkent beszéd, homályos látás

.

2021. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem nekem van bajom, hanem egy jò ismerösömnek, - szeretnék neki segiteni, azért tettem fel a kérdést!
2021. jan. 30. 10:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Szédülés, zsibbadás, látóideggyulladás, homályos látás, szexuális zavarok, reflexproblémák, Lhermitte-jel, fejfájás, viszketés, székelési- és vizelési zavarok, izomgyengeség, izommerevség, izomgörcsök, izomfájdalom, fáradtság, általános gyengeség, végtag nehéznek érzése, adott esetben bénulás, fülcsengés. Sok minden lehet. MRI felvételen jelenlévő demyelinisatios gócok és fehérállományi laesiok az agyban és/vagy a gerincvelőben is a betegség meglétére utalnak, valamint a gerincvalő sorvadása is.
2021. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj tudod, H nagyon nehezen diagnosztizalhato.

Különböző neurológiai vizsgálatokra van szükség mint a fizikális, mind az MR! És akkor a lumbal punctiorol nem is beszéltünk. Lumbal punctional is arra kíváncsiak, hogy milyen a protein szint és a fehersejt szám, mert abból akár már vírusos fertőzésre is lehet következtetni.

Szóval kivizsgálásra van szükség. Rengeteget neurológiai kórkép van, ami hasonlithat hozzá.

Az egyik ex-kollegam egyébként SM-es, de Stabil, csak akkor romlik az állapota, ha stresszes.

2021. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2021. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*gerincvelő, bocsánat, gyorsan írtam
2021. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!