Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szklerózis Multiplex vagy...

Szklerózis Multiplex vagy Hipochondria?

Figyelt kérdés

Nem most kezdödött elösször, volt már ilyen 2x egy év alatt, aztán elmult és visszajött...


Száraz szem érzés

Fáradtság

Folyamatos fázás érzet

Szorongás


Most ez kiegészült, hogy egy ideig zsibbadt a kezem, fájt a honom-alja (jobb és bal is.) Plusz feszül a vádlim. Gyengébbnek is érzem a kezem.

Néha picit zug a fejem.


Orvos szerint hipochonder vagyok. Szerintetek elmenjek magán MR-re hogy biztos kizárjam a szklerózis multiplexet, vagy fogadjam el hogy nem az? Te mit tennél?



2020. jan. 14. 21:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Még annyi: bizsereg néha itt ott, és a hónalj fájdalom az néha égő érzés.


Nagyon köszi, ha válaszoltok.

2020. jan. 14. 21:19
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen orvos? Neurologus?
2020. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Menj el MRI-re, meg neurológushoz, hogy megnyugodj!

Szerintem nincs szervi bajod, de menj el, és nem szorongsz tovább.

Amúgy nekem ilyesmi volt, magánban mentem belgyógyászhoz, aki rámrakott egy 24 órás vérny.mérőt, és valóban voltak brutálisan magas értékek, pláne magas pulzus.

Szedek béta-blokkolót, így oké.

Azért mondom, mert a háziorvos engem is fiatalnak talált a magas v.ny.-hoz, azt mondta, képzelődök.

Menj, és megnyugszol.

2020. jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Neurológus mondta, hogy hipochonder vagyok (nem így mondta, hanem kedvesebben:))
2020. jan. 14. 21:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor lehet, hogy az vagy...Menj azért MRI-re, csak megnyugvás miatt.
2020. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy erv az MRI ellen, hogy nem biztos, hogy megnyugszol. Mivan, ha talalnak, nem SM-tipusu apro elvaltozasokat? Semmi jelentosege nincs (korral is jar), de nem paraznal? Es a koponya MRI eleg lesz, vagy kell majd gerinc is? Mikor lesz vege? Szaraz szem egyebkent nem MS tunet.


Hany eves vagy, milyen nemu?

2020. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Férfi, 33. Igen ezen már én is gondolkodtam, hogy egy agyi elég megnyugvás lenne-e.
2020. jan. 14. 22:21
 8/13 anonim válasza:
Ez nem az !Nyugodj meg .
2020. jan. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lázad nem volt? Száraz szem Sjögren szindróma tünete inkább.

Fogyás? Izomgyengeség? Izomremegés?

Vérvételed mikor volt? EMG és ENG lett csinálva?

2020. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Láz nem volt


Vérvétel más ok miatt folyamatosan van 3 havonta, és minden oké


Fogyás sok volt (30kg), de ez dietetikussal tervezett volt, folyamatos kontrollal -> Ennek hatására már nem izzadok, pikkelysömör, ekcéma elmúlt (10éve volt)


Izomgyengeség nem, Izomremegés, volt 3 nap míg a szemem alatt remegett, de amint kialudtam magam elmúlt


EMG és ENG lesz hamarosan, mert gyanú szerint alagút szindrómám van ez (és nem SM).


Mi a véleményed?

2020. jan. 16. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!