Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt akit felhívtak a népegész...

Volt akit felhívtak a népegészségügyiek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Novemberben apám volt pozitív. Akkor senki le se tojt minket,pedig 6an lakunk együtt és akkor mindkét teszt pozitív volt.

Most anyumnak lett poz. a második teszt és felhívták hogy apámnak is otthon kell maradni kedd éjfélig. (Tegnap tudtuk meg hogy pozitív)

Anyumnak pedig csütörtök éjfélig szól a karantén.

Rákérdeztem anyumnál és határozottan mondta hogy a mostani keddre/csütörtökre mondták.

Én ezt nem igazán hiszem el. Vagy rosszul hallotta vagy rosszul mondták neki.

Érdekelne hogy akit felhívtak annak mit mondtak.

Az is fura hogy nem kérdeztek rá kivel él egy háztartásban. Így mi nekünk fogalmunk sincs jelenleg hogy mehetünk e bárhová.

Időpontok: január 25én telefonált a dokinak anyum hogy beteg,27én szerdán délután 1kor volt itt a mentő.

Ti mit gondoltok? Kinél hogy voltak az időpontok,karantén.stb


2021. jan. 31. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A karanténban lévő családtag családjának nincs karantén.


"Akkor senki le se tojt minket,pedig 6an lakunk együtt és akkor mindkét teszt pozitív volt."


És akkor mi van? Annyira fertőző betegség pont, hogy egész családokból csak 1-2 ember szokta elkapni. Van hogy még a feleség/férj se kapja el, pedig egymás szájában vannak. Szerinted ilyen alapon van annak értelme, meg kapacitás arra, hogy veletek foglalkozni kelljen?

Ha elkapod, majd meggyógyulsz. Ha nem tetszik, nyugodtan otthon lehet maradni, senki nem kötelez semmire, önéntes karanténba vonulhatsz.

Ha elkapod, és olyan beteg leszel, hogy nem tudsz kikelni az ágyból, 40 fokos lázad lesz, és nem kapsz levegőt, majd akkor foglalkoznak veled, mert akkor lesz értelme. Minden mást otthon is átlehet vészelni.

Többször is volt már tüdőgyuszim, nem kellemes, de otthon túléltem.

2021. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kicsit máshogy értelmezted amit írtam. Nem azon aggódom hogy elkapom e,vagy hogy nem foglalkoznak velem.

Azon tanakodunk hogy miért csak édesapámnak mondták hogy maradjon otthon?

Jelezték hogy rendőr is jönni fog ellenőrizni. De hogy mi ki-be mozoghatunk e ,arra nem tértek ki.

Nem szeretnénk azzal szembesülni hogy épp megyek el otthonról és a rendőr jön,majd kapok bírságot hogy bizonyított koronás családtagjaként hova mászkálok.

2021. jan. 31. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!