Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a légszomj oka ?

Bulcsando kérdése:

Mi lehet a légszomj oka ?

Figyelt kérdés

2016 áprilisán kezdődött hirtelen egy éjszaka gép előtt ülve éreztem hogy nem tud annyi levegő bemenni a tüdőmbe mint amennyi kéne lefeküdtem és utána idővel megint kaptam aztán megint várnom kellett rá és ez így ment , aztán egész jól hozzá szoktam csak az éneklésben zavart (nem találtam el a hangot új daloknál) meg nem tudtam emiatt úgy odafigyelni , meg az úszásban mert belassított mert meg kellett álljak gyakrabban hogy kifujam a levegőt hogy kapjak,de futni tudtam és javított is rajta. Rá egy évre a beszédbe is bezavart , nem tudtam sokat beszélni mert fárasztott , és nem tudtam oda figyelni az érzésekre közben ami kirekesztett , de mozogni tudtam . Fél évre rá jött az első légmellem 2018.01 amit kifeküdtem utána egy évre rá a második jobb oldalt csöveztek utána egy hónapra megint jobb oldalt műtöttek 2019 04 -ben utána bal oldalt 06 -ban műtöttek laparoszkóp . Elvileg szakadékonyak a tüdőmben a szövetek . Műtétek jól sikerültek annyi hogy azóta az ülés

sok helyen elvonja a figyelmemet az olvasásról mert enyhén

nyom a hasam .Most érzem azt másodszor hogy mennyire bennem van a légszomj mivel nem merek már mások előtt úgy levegőt venni .És így csak azok a levegő vételek maradnak amikor nem kapok , ellazulni se tudok ami lehet hogy beszűkíti a légcsöveimet. És átmegy olyankor az egész egy erős stresszbe ami eléggé felpörget .Mi lehet ez asztma . Egyszer próbáltam Ventolint bár 2-3 fujás volt ami erősnek bizonyult és befuladtam halál félelmem lett. Vagy valami összetett betegség . Sokan mondják hogy pszichés de egyszerűen hihetetlen számomra mert ha kivárom hogy kimenjen a levegő és akkor nagyot veszek akkor rendesen kapok .Olyan mint ha a benn rekedt levegővel lenne a gond . De mégis tudok mozogni .



2021. febr. 2. 03:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Légzéstechnika segítene .
2021. febr. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!