Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez asztma lenne?

Ez asztma lenne?

Figyelt kérdés
Szeva! Már egy jó ideje vannak asztmára utaló jeleim, viszont kíváncsi lennék mások véleményére is. Elég kemény dohányos vagyok már 7-8 éve, napi legalább egy dobozzal szívok, de ez tényleg csak a minimum. A problémáim nagyobbik része csakis reggelente jelentős, ez pedig a felkelés utáni nehézlégzés, tüdő/légcső irritáció nagyobb levegővételkor, enyhe köhögés. Fizikai megterhelés utáni nyugalomban itt-ott sípolok, de ami furcsa, az az, hogy elég hangosan veszem a levegőt. Nyilván az ilyen daganatokat, meg COPD-t kizárom, mivel fiatal vagyok. Eddig azért nem mentem orvoshoz, mert féltem a diagnózistól, meg eléggé elfoglalt is voltam az utóbbi hónapokban.
2021. febr. 4. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Szeva!

Ilyen panaszok mellett, továbbra is folytasd a dohányzást, és kerüld az orvosokat.

2021. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, ez a terv! :)
2021. febr. 4. 12:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Az hogy fiatal vagy nem zárja ki a daganatokat, pár napos csecsemők között is vannak sajnos daganatos betegek.

Ennyi cigi mellett nem kell csodálkozni amúgy, az orvos úgyis azt fogja mondani hogy hagyd abba/csökkentsd de az már csak rajtad múlik. Vizsgálatok viszont tényleg kellenének mert mint mondtam a fiatalság nem zár ki semmit, sem a daganatot, sem a COPD-t , se semmit.

2021. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Haha, köszi az értelmes választ! Jövőhéten elugrok a dokihoz, reménykedjünk az asztmában akkor, igaz? :D
2021. febr. 4. 12:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Helyes :D lehet amúgy hogy még semmi 'csak' a cigi jótékony hatása és csak pár hónap/év múlva alakulna ki bármi is belőle, (mert ha már most ilyen tünetek vannak akkor egy idő után úgyis alakulna jó eséllyel) de ezt így úgyse lehet tudni
2021. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
22 évesen elég szar szituáció lenne. :) De hát aminek jönnie kell...
2021. febr. 4. 12:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Az asztmával az nem működik, hogy akkor megyünk orvoshoz, ha ráerünk. Az nem opcionális. 35 éve élek asztmával. Szokj le a dohányzásról és természetesen menj el pulmonológushoz. Most.
2021. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!