Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alacsony vérnyomás, magas...

Alacsony vérnyomás, magas pulzussal mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
130kg 20 éves fiú vagyok. Ma mértem alvás nélkül reggel 103/64 92-es pulzussal...Voltam magán orvosnál volt Ekg, terheléses Ekg, szívultrahang, és mindent rendben találtak. Ezzel szemben továbbra is rosszul érzem magam. Egy jó ideje már éjszaka szinte semmit sem tudok aludni főleg mert rosszul érzem magam(kicsi szívdobogás meg úgy leírhatatlanul fura közérzet) kevés mozgásom is van mostanság.. Mi lehet a gond?

2021. febr. 5. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A te korodban a mozgás nagyon fontos lenne, és azt irtad,hogy nem aludtál.Fogyjál le mert nem jó se a szivednek sem az egészségednek ez a tulsuly.
2021. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A magas pulzusszám gyakran együtt jár az alacsony vérnyomással. Ennek az a természetes oka, hogy az okos szervezet kompenzálni próbál: ha a túl alacsony vérnyomás nem tudja elég oxigénhez, tápanyaghoz juttatni a szöveteket, felgyorsul a szívverés, hogy több vér kerülhessen a rendszerbe. Míg egészséges, tünetekkel és szív-érrendszeri betegséggel nem rendelkező személyeknél általában normális a pulzus, addig edzett sportolóknál gyakran az alacsonyabb pulzus és vérnyomás tekinthető természetesnek. Ugyanakkor a szívritmuszavar is okozhat alacsony vérnyomást, ami viszont magas pulzusszámmal jár együtt. Egész pontosan bizonyos esetekben éppen a gyors szívverés okozza az alacsony vérnyomást. Ez egy olyan állapot, amelyet mindenképpen ki kell vizsgáltatni, és szükség esetén kezelni is kell.
2021. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Írtam fentiekben, hogy voltam kivizsgáláson énis szívritmuszavarra gondoltam, de semmit sem találtak..

Talán mozgáshiány, vagy alváshiány, vagy mindkettő.

Szerintetek ez lehet pánikbetegség? Azért nem gondolok erre mivel pánikrohamom nincs talán 1x volt még nyáron(mondjuk azóta vagyok szarul) , de sokkal jobban megijedek dolgoktól azóta, sőt szorongok is, de maga a rohamok nincsenek

2021. febr. 6. 00:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kötekedek,de nem volt minden vizsgálat. Ezek az alapok én is átestem ezeken,de nekem javasolták,hogyha a tünetek fennállnak ezután is akkor egy 24 órás Holter EKG kellene,ami folyamatosan figyel. Az én tüneteim napokon keresztül kihagyott a szívem egy ütemet,volt plusz dobbanás is,elég rossz volt és ijesztő. Egyébként fiatal korom óta 100/60, 90/60 a vérnyomásom a pulzusom 85 feletti.

Nekem emelt magnéziumot ajánlottak a kardiológián,ha nem segít akkor jött volna a Holteres vizsgálat. De szerencsére használt.


A leírás alapján inkább szorongás lehet,a pánikbetegségnek elég jellegzetes tünetei vannak azt nehéz összetéveszteni,vagy ha össze is tévesztik akkor gyakran a szívinfarktussal olyan intenzív.

2021. febr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!