Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér lenne? Vagy talán...

Aranyér lenne? Vagy talán másra gyanakodjak?

Figyelt kérdés

Elnézést a kényes és undorító téma miatt, de aki járt már hasonló helyzetben kérem ossza meg, hogyan tudnám enyhíteni, ellene tenni.


Kb 1 hete elég kemény és kevés székletem volt, mondhatni volt, hogy ilyen 5cm-es teljesen gumi állagú(kemény) Aztán rá 2-3 nappal nagyon viszketett a végbélnyílásom, és fájt is a kakilás, viszont nem vérzett vagy hasonlók. Ahogy neten olvastam az aranyérre jellemzo tüneteket, nem nagyon mondanam egyenlővel ezzel, ugyanis nekem nem volt (most sem) égő kellemetlen az ülés, sőt ha éppen nem csinálok semmit akkor nem is érzem.

A viszketés ugyan elmúlt de amikor wc-zem ez a kellemetlen talán nyilaló érzés még jelen van :(


Ne nézzetek furának, de lefotóztam, hogy megnézzem normálisan és láttam is ott egy ilyen mintha picike seb lenne (hólyaghoz hasonló)


Nem tudom, mi lehet, 1 hete tart..:(

Ma kentem be először Locoid kenőccsel, remelem mihamarabb enyhül.



2021. febr. 5. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Sok víz és zöldség, hogy lágyítsa a székletedet. Nem feltétlenül aranyér, lehet a szorulás maradványa.
2021. febr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Valószinû, hogy aranyered van! Ezetúl jobban oda kell figyelned a folyadèk bevitelre, eleget kell innod naponta 2 liter folyadèk, rostban gazdag èlelmiszer, teljeskiôrlèsû kenyèr, zôldsègek ès gyûmölcsök. Este lefekvès elött a 6-8 szem aszalt szilva reggelre meghozza a kellô eredmènyt! Nagyon kedvezô aranyèrre a Reparon krèm ès kup válltakozó használata. Mozogjál eleget, az is fontos! Minden jót!
2021. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!