Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az elmúlt időkben jártam...

Az elmúlt időkben jártam kardiologiai vízsgálaton, ekg 24oras ekg verkep rendben, a szív ultrahang leletemre enyhe mitralis insuff. Van irva, ha segiteni ebben valaki ez pontosan mit is jelent mennyire veszelyes es romolhat e? Koszonom elore is

Figyelt kérdés

2020. ápr. 29. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Mitrális inszuff nagyon sok embernek van. Ártalmatlan. Azt jelenti, a 2.hegyű billentyű lazább picit, és valamennyi vért vissza enged, nem zár tökéletesen. Ennek vannak besorolási fokozatai. Jelzett, azt jelenti nagyon nagyon enyhe. Amúgy a besorolás I-IV ig van. Az I-II még nem súlyos. Évente nem árt egy ultrahang. Más teendő nincs vele. Ez nem súlyos. Mitrális prolapsus, vagyis billentyű lazulás. Mitrális inszuff: elégtelenség. (Nem zár a billentyű jól, vissza enged kevés vért) mit mondtak amúgy? Van valami tüneted? Sok olyan ember van, akinek egész élete során semmilyen panaszt nem okoz. Ezzel lehet teljes életet élni, és nem okoz hirtelen halált sem. Nekem ugyanez van, már 30.éve tudok róla, és nem okoz semmi bajt. Pedig szültem is, simán.
2020. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!