Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Leszokóban... Van még valaki...

Leszokóban... Van még valaki aki pont most próbálja meg letenni otthon az évek óta tartó piálást? Mi vált be ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyes fejlettebb nyugati országokban a marihuána segítségével szoknak le sikeresen (esetleg hallucinogén gombával), mivel fizikai függőséget nem okoz, pszichikait pedig csak hosszabb távon. Kevésbé jó, de legális lehetőség a CBD (THC nélkül).
2021. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 29 éve tettem le a piát, minden segítség nélkül. Csak az első hét év volt irgalmatlanul nehéz...
2021. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm, régen éltem vele de már nem kéne az sem. :(

2-es és Te mennyit ittál naponta akkor? Én jelenleg 1-2 üveg pezsgőt... igen nehéz, nem remegek de olyan száraznak érzem magam ha pár nap kimarad.

2021. febr. 11. 06:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy mennyit ittam? Kb az árvák könnyét is... Menedzseralkoholistaként kezdtem. Az átkosban minden vállalatnál volt valami nyugati repipia, és üres kézzel se illett menni. Aztán már hétvégén is ittam, mert kellett a mámor, a lazulás. él liter Jamaica rum simán lecsúszott egy este.
2021. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Aztán már észre sem vetted és minden nap igaz ?
2021. febr. 12. 11:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a dohányzást elhagyni... Rakás sikertelen kísérletem volt. Ennél rosszabb, függőséget okozó szer nincs. Inkább alkesz lennék akkor, és nem lenne sz*rrá menve mindenem, csak a májam. Egyébként én év elejétől folyamatosan csökkentem, 2 doboz/nap volt a mennyiség, amit fogyasztottam. Mostanság már a 12-13 szál is elég. Így próbálom lassanként kinyújtani a szálak közti időket, először 10-re, utána 6-7re, majd 5-re, 3-ra és remélhetőleg év végéig elkopik. Ezt javaslom az alkohollal is, tűzz ki egy mértéket. És folyamatosan próbálj kevesebbet inni. Könnyebb lesz lemondani róla, mint a cigiről, hidd el. Keményebb függőség, mint a dohányzás nincs, átkozom a napot, mikor kipróbáltam. És ráadásul piszok drága... Hány sört is vehetnék egy doboz árából, 6-ot? Vagy tán 7-et? Mondjuk én már valahol 2 környékén kidobnám a taccsot, annyira nem bírom. 😃 De ha cigim nem lenne, akkor a falat kapargatnám... Jól tudom, milyen dolog ez a függőség. Keresztszüleim duplafüggők, ők isznak is meg bagóznak is, de 60 évesen még semmi bajuk, a felhalmozott adósságon kívül. Próbáld ahogy írtam, hátha sikerül. Minden nap kevesebb pia. Próbáld elfoglalni magad valamivel, pl filmezz. Én idén rengeteg filmet és sorozatot néztem, hogy eltereljem a gondolataim a cigiről, hanem itthon egyiket a másik után szívtam volna... Remélem előbb-utóbb sikerül, neked is és nekem is, hajrá!
2021. ápr. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak.

Olyan nincs, hogy kevesebbet iszok.Az alkohol olyan mint az oroszlánnak a vérszag.Ha iszol, kell a második, harmadik pohár is.Ha nem megy akkor segítséget kell kérni szakembertől.Nekem az is nagyon motiváló volt, mikor volt alkoholisták élettörténeteit olvastam.Beleborzongtam amikor sok esetben magamra ismertem.

2021. ápr. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De olyan sincs, hogy egyből nem iszol többet. Alkohol veszélyes játék, aminek az elvonási tüneteibe bele is lehet halni.
2021. ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez is igaz.De ez már szélsőséges példa nem?
2021. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A cigi az más azért tudom mert én is cigizek... pedig marad a fokozatos leszokás... ha bem megy akkor más módon fogok próbálkozni.
2021. ápr. 26. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!