Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbélrák 25 évesen?

Vastagbélrák 25 évesen?

Figyelt kérdés

Üdv! Kétszer voltam vastagbél tükrözésen, széklet vér miatt!

Első alkalommal leszedtek egy nagy polipot, ami a biopszia szerint jó indulatu volt, de tovább nem mentek... Az orvos azt mondta nem is megyünk tovább ezzel van a baj.

Telt s múlt az idő és a probléma tovább fent állt.

Has fájás, puffadás, véres-nyálkás széklet, hol kemény hol lágy.

Egy nagyobb fokú vérzést tapasztaltam ezért mentem a sürgősségire, mert azt mondta a gasztros orvos, hogy ha ilyet tapasztalok azonnal oda kell menni, mert lehet elengedte a klipp amivel rögzítettük.

Sürgősségin megvizsgáltak, minden oké volt. Mondtam hogy aranyerem is van nem az vérzett?

A doktor felnyúlt ő nem érez aranyeret.

Majd mutattam neki egy képet ha leguggolok ott van (lefotóztam, olyankor kijön belülről).

Másnap a gasztrón újra megtükröztek és nem látták, hogy a leszedett daganat helye vérzett volna, majd neki is mondtam az aranyeret és oda vitte a kamerát és egyetértően helyeselte, a a papírra is az lett írva, hogy az aranyér vérezhetett.


Beszedtem 60 szem Detralexet és két doboz Hemorriod kúpot!

A probléma még mindig fent állt...


Elment újra a gasztroenterelogiara, de most egy másik orvoshoz aki liszterzekenysegre gyanakodott és csinált egy gyomortukrözést is ahol megállapította a refluxot amire egy másik gyógyszert is szedhetek...

A vér teszt eredménye az, hogy az IgA szint (de csak az) magasabb.

Majd hétfőn megyek hozzá, hogy ez mi végeredményben.


DE a panaszaim továbbra is fent állnak! Véres-nyálkás székletem van! Puffadok, fáj a hasam, két hónapja már...

és jó egy hónapja sem tejet, sem glutént nem eszek, ne hogy emiatt legyen...

Eddig 10 kilót fogytam le hirtelen és nem zsírból...


De a hasi ultrahang és az általános vérkép eredményem semmilyen korosat nem mutat.


Mit csináljak, csinálhatok?

Tényleg ennyire képtelenség, hogy bajom legyen 25 évesen és ezért nem vesznek komolyan?


2021. febr. 13. 02:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo!


Hasonloan indult nekem is anno a dolog,de nalam egyszerubb volt kideriteni az okot.

Tuneteid alapjan colitis ulcerosa vagy crohn betegsegre gyanakodnek.


Az mindenesetre figyelemremelto hogy 25 eves korodra mar volt egy nagy polipod, igy valoban veszelyeztetett vagy, de ha nem vettek eszre h vastagbelrakod lenne, akkor azt hiszem ezt el kell fogadnod.


De a tobbi betegseget emlitsd meg a dokidnak, hatha megtukroz es kiderul.

Jobbulast

2021. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem is feltétlenül Crohn, de tuti, hogy valami autoimmun betegség. Sajnos az akadémikus orvoslás ezen a téren késésben van. 2015-ös felfedezésekről van szó, és még a British Medical Journal szerint is min. 17 év kell, hogy egy új ismeret bekerüljön a protokollba. Szóval jobb, ha magadra támaszkodsz, és kutakodsz a témában. Keresd Kokavecz Katát a Fb-on.
2021. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!