Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez már mandulagyulladás?

Ez már mandulagyulladás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 napja észrevettem, hogy van egy nagyon kicsi sárga pötty a mandulám mögötti redőn, ami mögött már a nyelőcső van, tehát nem a mandulán van, hanem mögötte. Azt találtam, hogy mandulakő lehet, de mint mondtam nem a mandulán van. Picit nagyobb is, mint a bal mandulám, mivel az még csak nem is látszik, ez viszont kicsit be van türemkedve, de nem is annyira, hogy látszódjon, ha kinyitom a szám, hanem egy kicsit erőltetebben kell nézni. Szóval mondhatni nincs is megdagadva, nem piros. Viszont néha érzem, amikor nyelek, de egyáltalán nem zavaró, inkább mintha meg lenne karcolva, olyan érzés. Ez lehet valami kezdődő gyulladás? Már javában kúrálom magam, fokhagymát eszem, kamilla tea, sós vizes öblögetés. Csak azért érdekelne a véleményetek!

2021. febr. 17. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit látsz a torkodba,lehet tüsző és be fog gyulladni,de lehet mandulakő is.Látatlanban nem tudom.A sós vizes öblögetéssel nem csinálsz rosszat,+ hS

asznál

2021. febr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

+használj valami torokfertőtlenítőt is.

Nekem is volt mandulakövem,a mandulám feletti nyílásban.Hetenként kellett kipiszkálnom.

Listerine szájvízzel kezdtem gargalizálni és nehezen de megszünt.Azóta nincs mandulakövem.Próbáld ki,hátha neked is beválik.

2021. febr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Hát én nem tudom sajnos piszkálni XD Elég a nyelvem hátsó részéhez érnem, és már öklendezem. XD Szóval, ha nem tűnik el magától, akármi is az, akkor bizony ott marad.
2021. febr. 18. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Amennyire lehet kerülni kell a nyelv hátsó része és az uvula érintését mert öklendezést okoz.Ha többször csinálod előbb utóbb érzéketlen lesz a torkod,akkor már ki tudod piszkálni a mandulaköveket.

De lehet,az öblögetés is kihozza,ha mélyen leengeded a sós vizet.

Orvosnál is öklendezel,mikor lenyomja a nyelved a toroknézéshez?

Érints meg gyakran a torkod az ujjaddal vagy fogkefével,a végén fogod bírni.Ezt orvos nondta nekem mert én is öklendeztem mindig.Bevált.

2021. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos nem bírom ha lenyúlnak bármivel is. Még fogmosás közben is öklendezek egy ideje...XD Pedig azelőtt ezzel sem volt probléma. De mindegy, egyelőre az öblögetést választom!:)
2021. febr. 19. 10:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Régebben én sem bírtam ha lenyúltak,vagy ledugták a gégetükröt.Mostanában nem igazán van gondom vele,nem öklendezek ha a torkomba nyúlnak.

A torkod,manduláid rendben vannak? Tudsz képet mutatni róla?Nekem nincsenek mandulaköveim,de a torkom mindig piros,erezett,érzékeny.

2021. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kép nélkül nem lehet biztosan megmondani mi ez, sőt, lehe1t hogy képpel se lesz könnyű megállapítani.
2021. febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!