Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szív katéteres ablációja...

A szív katéteres ablációja fájdalmas? Melyik része?

Figyelt kérdés
2021. febr. 21. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
fáj bizony
2021. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
melyik résznél a legkellemetlenebb?
2021. febr. 21. 10:53
 3/6 anonim válasza:
Hát nekem pár éve csinálták pont. Annyira nem kell tőle megijedni nem olyan vészes az. Én ébren voltam közben csak bódítottak kicsit. A katéter bevezetéséből alig éreztem valamit, kb mint amikor cukorkát szopogatsz és a nyelveddel nekinyomod a szád oldalának, csak ugye mellkas tájékon :D Amikor utána keresgélnek mitől is kéne megszabadítani abból főleg nem sokat érzel, annyira finom munka, hogy az előrehaladást nem érzékeled. Amikor “kisütik a fölös részeket” na azt aláírom fáj, de tudni fogod kb milyen egy szívroham. Ha érzéshez kéne hasonlítani nagyon erős nyomó érzés a mellkasban ami máshova is kisugárzik, mintha beállnál két vasúti kocsi ütközőtárcsája közé és összenyomnák őket csak érzed, hogy ez bent van. Utána már sima, hála az érfalak rugalmasságának a katétert nem kell gondosan kivezetni elég egy határozott mozdulattal kihúzni, de ez meg főleg nem fájdalmas, ezen nem kell meglepődni, nem fogja a kardiológus sebész kitépni a szíved. Nyugi, nem nagy kaland, de amúgy életre szóló “élmény” :D Maga a procedúra egész hosszú is lehet, 2-6 óra is simán megvan, de nem fog feltűnni, nálam 4 óra alatt végzett “a brigád”. Utána fekszel egy napot és már ki is zavarnak a kórházból, ha nincs semmi gond. Ha érdekel valami nyugodtan keress meg, nekem Pesten csinálták a kardiológiai intézetben, hála és köszönet nekik innen is:)
2021. febr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
szia 3as. Lehet hülye kérdés, de egy nap bentfekvés után haza tudom magam hozni másnak 20km-re kocsival?
2021. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
4# Haza persze, befekszel egyik nap megcsinálják másnap meg küldenek haza ha nincs semmi gáz. 1 napot kell kb feküdni, de nem tartanak bent feleslegesen. Sőt én azt is le tudtam beszélni hogyha nem eszek előtte elég reggel bemennem. Nincs előtte semmi extra zuhanyzol stb. adnak ilyen kedélyjavítót aztán tolnak be.
2021. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
köszi! akkor nem kell a férjemnek karikáznia a két város közt :)
2021. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!