Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges hogy kétszeresen...

Lehetséges hogy kétszeresen negatív a covid teszt és mégis az adott személy covidos?

Figyelt kérdés

Barátommal ma találkoztam és kb 2 héttel előtte a főnöke akivel dolgozik beteg lett. Megfázásos tüneteket produkált. Így mindenki a biztonság kedvéért megcsináltatta a gyors tesztet. A barátomnak is negatív lett. Rá egy hétre megint megcsinálta mindenki és szintúgy mindenkinek negatív lett. Az ok hogy miért aggódok mert mint mondtam, ma találkoztam vele és panaszkodott hogy biztos megfázott már jó pár napja mert alig érzi szagokat (be van dugulva az orra) szóval ez még így lehetséges de viszont az ízeket is alig érzi.. azt mondta kb 10% amennyire érzi az ízeket. Láza egyáltalán nem volt és nincs is. Elment az orvoshoz aki antibiotikumot írt fel neki. De akkor is aggaszt ez az ízèrzèkelèses dolog.

Mivel ma teljesen kontaktban voltam vele..

Esetleg bármilyen vírus/baktérium fertőzés kihathat az ízlésre a covidon kívül?

De van egy olyan érzésem hogy nem ártana 7-10 napos "karanténba" vonulnom ameddig tényleg nem derül ki hogy most mi van itt. Vagy csak én reagálom túl ?


2021. febr. 21. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen teszt volt? PCR vagy gyorsteszt?
2021. febr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyorsteszt
2021. febr. 22. 08:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, a gyorsteszt lehet álnegatív.
2021. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Semmi láza nem volt és nem is köhög.

2 hete csinálta az egyiket a másikat múlt hét hétfőn és ma is csinált egyet. Mindhárom negatív. Szóval még ettől függetlenül sem árt aggódni?:/

2021. febr. 22. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sorozatosan negatív volt, akkor az jó eséllyel negatív. Ha tutira akartok menni, akkor PCR teszt kell.
2021. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos hogy pozitiv akkor is, mivel a tesztel rosszak, ha viszont 5-bol egyszer pozitiv akkor jo es mehet a statba a szamok koze
2021. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyorsteszt szart sem ér.
2021. febr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!