Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen orvoshoz forduljak?...

Milyen orvoshoz forduljak? Milyen magyarázat van?

Figyelt kérdés

Egy hete megmagyarázhatatlanul elkezdett fájni egyre több helyen az izületem/csontom/izmom. Enyhe hátfájással kezdődött, azt betudtam annak, hogy sokat vezetek. Aztán elkezdtek a térdeim is fájni, a bokám is, most pedig már mindkét oldalon a legalsó bordáim környékén, valamint a jobb combcsontom felső részénél hátsó oldalon is. Egyik nap a jobb kézfejem is fájt, az elmúlt.


A fájdalom olyan a bordámnál és a combomnál és a kézfejemnél, mintha beütöttem volna valahova és zúzódásom lenne, de ez semmi ilyen nem történt. A fájdalom nem kibírhatatlan, de például futni vagy sportolni nem tudnék, egy hosszabb séta is már felerősíti a fájdalmat. A fájdalom tompa, nyomásra válik érezhetővé, néha zúzódásra emlékeztet, néha edzés utáni izomlázra.


A közérzetem nem rossz, talán aluszékonyabb vagyok az átlagosnál, az étvágyam rendben van, emésztésem úgyszintén.


23 éves vagyok, korábban sportoltam (futottam és edzőteremben edzettem).


az alapján, amit olvastam idáig az interneten, rosszindulatú daganat van a háttérben, de remélem valami más miatt van ez az egész. kihez forduljak?


2021. febr. 22. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Első körben a háziorvoshoz menj, hogy el tudjon küldeni laborba, aztán majd megmondja hogyan tovább.
2021. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb. 15 millio betegseg tunete lehet, amit leirtal. Kezdve a hypochondriatol a MS-ig barmi.

A leirt tunetek a legkevesbe mutatnak rosszindulatu daganatra eselyt, mert az nem igy kezdodik, nem igy folytatodik.

A korzeti orvosnal kell kezdeni, altalanos verkep az elso kiindulasi pont.

2021. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Háziorvos azt mondta hogy bakteriális fertőzés. Nem értem akkkr miért nincs lazam és miért nem faj a torkom.
2021. febr. 23. 16:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Mert a bakterialis fertozesek nem kizarolag torokfajasbol es lazbol allnak.

Peldaul a szalmonella is bakteriumfertozest okoz, es nem a torkod fog fajni. Es van meg ezerbillio bakterium, ami nem torokfajast es lazat okoz.


De, ha te irtad ki a kerdest, es ilyen tudasod van, hogy a bakterium fertozes lazat es torokfajast jelent, akkor te nem 23 eves vagy, hanem kb. 8.


Amugy meg nem mentel el a dokihoz, mert ennyi ido alatt meg a leleteid sem johettek meg a bakteriumfertozesrol.

2021. febr. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
voltam dokinál, antibiotikumot írt fel, tehát baktériumfertőzésre gyanakodik. mivel semmit sem segít, sőt ma a csuklóm is elkezdett fájni, holnap visszamegyek és kérek beutalót.
2021. febr. 25. 13:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Azóta kiderült, hogy Bechterew kór. Nem vagyok elragadtatva
2021. jún. 2. 23:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek.

Mindenesetre nem bakteriális fertőzés.

A gyógyszereken kívül sokat segíthet, ha radikálisan változtatsz az étrendeden, pl. disznóhúst soha többé, marhát max hetente egyszer, a többi napon csirke-pulyka-hal. Szalámi, kolbász, sonka, és bármilyen előre feldolgozott + az erősen fűszeres ételek nagyon rontják az izületek állapotát. Minél több SZINES zöldséget és gyümölcsöt egyél. Pl. ne jégsalátát vegyél, hanem fejes salátát. Ne rizst vagy krumplit egyél, hanem édeskrumplit, vagy lencsét főzz köretnek. Ne fehér TV-paprikát egyél, hanem sötétzöldet, vagy pirosat. (a sötétzöld alatt nem az éretlent értem, hanem pl a kaliforniai zöld paprikát). Ne fogyassz alkoholt, hozzáadott cukros ételeket, és próbáld meg csökkenteni a sófogyasztást, amennyire csak lehet. Az étrended változtatása lassitja a folyamatot (és ezáltal számottevően meghosszabbítja a mozgásképes éveket)

Jó lenne, ha a doki javasolná a hal-olaj kapszulát.

Sétálj, amennyit csak lehet, és kérj fizioterápiás segítséget a speciális tornához. Kívánom, hogy le tudd lassitani, vagy megállítani a folyamatot!

2021. jún. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a diclofenac kicsit segít, tudok járni, lépcsőzni viszont az orvos azt ígéri, hogy a biológiaival visszakaphatom a régi életemet. elég hihetetlenül hangzik 4 hónap szenvedés után, júliusban kezdődhet a terápia. ettől függetlenül persze amit te írtál, az is nagyon fontos. illetve nekem érdekes módon a gerincem nem érintett csak a nagyobb izületeim, az állam és kialakult dactilytis is. öröm az ürömben, hogy a hátam rendben van.
2021. jún. 4. 09:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Feltétlenül kövesd a terápiát. A speciális mozgásterápia sokat segít, főleg, ha a nem terápiás napokon is csinálod (pl. hétvégeken, amikor nincs terápia).

A mozgás nagyon fontos, de csak azok, amik "engedélyzettek". Pl. biztos, hogy tilos a súlyozás, vagy az ugrókötelezés. Ezért fontos, hogy mindenképpen kövesd, amit a terápiás szakember mond. Kérdezd meg, hogy mik azok a mozgások, amiket otthon, nélküle is csinálhatsz.

Az étkezésről pedig a dokival beszélj, ha ő még nem hallott volna erről (hogy a vörös húsok és az előkészített ételek, valamint a magas sótartalom rontják a bechterewet), nagyon meglepődnék.

A Diclofenac jó, de figyeld a vérnyomásodat (elképzelhető, hogy megemeli) és figyelj az étkezésedre (van, akinek kikészíti a gyomrát, és csak a sok zöldség-gyümölcs vakarja vissza).

2021. jún. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még egy: nem tudom, mi (lesz) a foglalkozásod, de mérlegelned kell, hogy bár az állapotod javulni fog (amennyiben betartod a terapista és a doktor utasításait), de sosem lesz szabad pl. hosszútávon futnod, súlyt emelned (szóval ne legyél se nyúl az agárversenyeken, se hivatásos bútorszállító). Viszont, ha ülőmunkát végzel, akkor kötelező lesz félóránként (max. 45 percenként) felállni.
2021. jún. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!