Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi az esélye hogy végbélrá...

Mennyi az esélye hogy végbélrákom van?

Figyelt kérdés

Ha szükséges megyek urulógushoz,de ez most foglalkoztat ezért írtam ide.A sztori a következő


Jelenleg külső aranyerem van.Ha kijön akkor úgy ápolom hogy beleüéök forró vízbe,aztán Reparonnal bekenem,folyékony szappan és szappan.Szinte teljesen begyógyult de azért érzem hogy még nem teljesen.Ma amikor vécéztem Az utolsó törlésnél volt egy kis halvány piros vér a papíron.Azt gyanítom hogy ez azért történt mert a bőr felszakadt a külső aranyeremnél mivel nem volt 100%-osan begyógyulva


Ezután mélyebbre nyúltam a lyukamba hogy megnézzem nincs a bentebb valamilyen sérülés.Semmilyen fájdalmat nem éreztem,persze ettől függetlenül lehet hogy mélyebben van valami bár ott se érzek fájdalmat.A külső aranyeremnél se éreztem fájdalmat,de az a vér a papíron foglalkoztat engem


Félreértés ne essék,nem félek a haláltól,csak pont most vagyok sínen az életemben és vigyázni szeretnék jobban magamra meg tovább élni


Ha valóban úgy gondoljátok hogy végbélrákom van akkor nyugodtan írjátok meg,nem fogok megijedni.Ha szükséges elmegyek urulógushoz,ha végbél rákom van akkor el kezdem kezeltetni ha lehetséges,de ha belehalok hát akkor így jártam,el kell fogadni ezt a dolgot


Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi a hosszú szövegért.Remélem nem felejtettem el semmit még hozzátenni


2021. márc. 7. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább aranyér lehet. Végbélráknak több tünete van pl: alvadékos bőséges vérzés, fájdalom, hasmenés, ceruza vékonyságú széklet, genny spontán ürülése stb.
2021. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha lehet ne urológushoz, hanem proktológushoz menj!
2021. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aranyér lesz. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne vizsgáltasd ki magad, mert de, csak szerintem nem kell aggódnod. Szedj Detralexet vagy Diozmin-hesperidint (ezekben flavonoidok vannak, olyanok, mint a vitamin, erősítik az érfalat). Rendes szappan helyett intim szappant használj, hogy ne száradjon ki a bőröd. Használj kb. 10 napig este lefekvés előtt kúpot is, Reparont vagy Hemorridot. Reggel, felkelés után egyél meg éhgyomorra egy evőkanál paraffin olajat. (Elég undi) Gondoskodj a laza székletről, sok folyadékot fogyassz! A reparon kenőcsöt használd továbbra is.
2021. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen a válaszokat!


Viszont proktológusról még sose hallottam.Ő miben különbözik az urulógustól?Mindenkinek ment a zöld pipa!

2021. márc. 7. 15:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A proktológusnak ez a szakterülete, az urológus inkább húgyúti szervekkel és betegséggel foglalkozik.
2021. márc. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem.Furcsa hogy még nem hallottam róla.Ma is tanultam valamit
2021. márc. 7. 16:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos végbélrákom lett 38 évesen, pedig azt hittem, hogy aranyér. Mindenképpen keress fel egy proktológust, ne várj fél évet, mint én! Én már a 3. Stádiumban voltam, mire orvoshoz mentem! 6 kemoterápiát és 33 sugárkezelés kaptam. Ennek 10 éve, de azóta is küzdök és együtt kell élnem a kezelések mellékhatásaival! Mindig egészséges életet éltem!
2021. márc. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krosszarcu válasza:
Én járok egy klinikára az 5. kerületbe ott gyűrűt raktak a belső aranyeremre de a tünetek nem szűntek meg a fájdalom elmúlt de erősebben vérzik mivel az orvos csíkszerű sebet talált.
2021. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!