Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideje van a betegnek...

Mennyi ideje van a betegnek kb jó esetben? Hasnyálmirigyrák, pontosabban papilla vateri tumor.

Figyelt kérdés

Invaziv, dukto-biliaris terjedesü adenokarcinoma. A vena cava inferiort mandzsettaszerüen körbefonta a vena renalisnal. A majkapuban, a hatso hashartyan es a majban vannak attetes nycs-k. Kemo: Folfirinox protokoll. Egyebek: CBD.

Akik családjában- ismerõsei - paciensei közt volt ilyen, mennyi ideje van a betegnek kb? Stent van, epe epfolyasa biztositott.

Köszönöm.



#tumor #hasnyálmirigyrák #CBD olaj #papilla vateri #folfirinox
2021. márc. 11. 17:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem szedtünk semmi alternatívat. (7 és 8-as is én vagyok) Közölte egY köcsög ismerős: természetgyógyászhoz kellett volna menni - na meg a te krvaanyad! Ilyet mond az anyukámnak!!! A küzdelmét semmibe vette...

Nagyon rossz, sírok, de te is az enyémen :((

2021. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Edesem.... nagyon sok szeretetet kuldok. Azzal nyugtatom magam, hogy az agressziv rakok pusztitasat vegignezni es vegigelni kemeny nagyon, de legalabb: van esely lezarni, elkoszonni. Nem egy pillanat alatt megy, mint balesetben stb. Tudom, ez nem vigasz, nekem sem az. Nincs erre megfelo szo. Oleles mindkettotoknek.
2021. márc. 11. 20:28
 13/36 anonim ***** válasza:
Nektek is. Kitartást kívánok és nagyon sok szeretetet!
2021. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, 46 éves férfiként itt folynak a könnyeim a gép előtt.

Én is így veszítettem el anyukámat 16 éve.

Ő itthon volt mikor meghalt, haza engedték hétvégére, de nem ment vissza, és a kemót sem vállalta.

Ezt elfogadták a kórházban, hiszen erőszakkal senkin nem lehet kezelni, kb egy hónapig volt még velünk.

Én csuktam le a szemeit.

Ezt senkinek nem kívánom.

Nagyon sok erőt, és kitartást kívánok kérdező.

Erre nem lehet felkészülni.

#5 voltam.

2021. márc. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

5-os kedves, koszonom a szavaid, annyira jolesik most. Sajnalom, ami veled- es veletek, akik kommenteltetek tortenik es tortent. Kb egyidosek vagyunk. En is sirok, es nokent kerlek fogadd el: a ferfikonnyek mindig batorsagot jelentenek. Emberek vagyunk mindannyian, ilyen helyzetben mindegy, ffiak vagy nok.

En "csak" a kutyamat alatattam el -orvosi felugyelettel, de sajat kezuleg megszurva- mert ugy ereztem, masnak nincs joga elvenni az eletet tole.

De most a szuleinkrol irunk, es kiszakad a szivem. A legnagyobb harcosok az erintettek. Apuban nagyon eros a csakazertis faktor -pedig pontosan tudja, mi zajlik a testeben. Nagyon szeretnem, ha meg egy jo ideig mukodhetne ezzel a szinte teljes eletminoseggel.

Oleles neked. Sok konnyet kivanok: olyankor olvad a lēlek...

2021. márc. 11. 21:07
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha apukád is tisztában van a helyzettel, az egy nagyon nagy pozitívum.

Ezt úgy értem, hogy sajnos konkrét elbúcsúzásra nem lesz lehetőség, de így nincs is rá szükség.

Anyukám is tisztában volt a helyzettel, elfogadta, és mi csak azon voltunk, hogy a hátralévő ideje, az jól teljen el.

Azért nem lesz lehetőség a konkrét elbúcsúzásra, mert akkor már nagyon erős fájdalmai lesznek, morfin tapaszra lesz szükség, egyre erősebbre, és akkor már másként értékeli a külvilágot.

Tehát nem lesz olyan, hogy akkor most búcsúzzunk.

Ez már gyakorlatilag egy "kontrolált" kábítószer, személyivel és aláírással lehet elhozni a gyógyszertárból.

Mikor már biztos volt, hogy ez már az utolsó küzdelem lesz, akkor én az otthon levő tapaszokat is fel raktam (elvileg börtönbe is kerülhettem volna miatta, de akkor ezt pont leszartam), de akkor már szó sem lehetett búcsúzkodásról.

Tehát, mivel apukád is jó fej, próbáljátok ezt a kevés időt tartalmasan eltölteni, és megszépíteni.

És az lesz az igazi elbúcsúzás.

És, neked is egy nagy ölelés.

2021. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Koszonom... Amit irtal, azt is atbeszeltuk anyuval tapaszostul... Es a hoszpisszal is, ok is ertettek a kerdest: mindenben segitenek majd.


Anyuval nyiltan tudnak beszelni barmirol. Mindenrol. Ha igenyli, velem is.

Nagyon tiszteletre melto, es csupa szeretetrol szol, hogy el tudtatok fogadni anyukad donteset. Nem volna szivem elvenni tole az egyetlent, amije maradt: a sajat testerol valo dontes lehetoseget. Meggyozodesem, hogy mindenki maga tudja bizonyosan, mit szeretne es mit nem, es ebben tamogatnunk kell. Csodalatos emberek vagytok- mert aki erre kepes, az csakis csupa szeretet lehet belul.

2021. márc. 11. 21:51
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
16, Nem úgy kell búcsúzni, mint a filmekben, az utolsó könnyes perccel. A búcsúzás azt jelenti, hogy vele vagy az utolsó időszakban, minőségi időt töltötök együtt, könnyebbé teszed az életét, kimondtok dolgokat, amelyeket korábban nem mertetek, (szeretetről stb..). Felkészültök az elvádra, amennyire lehet. És attól, hogy a legvégén a tudata el van nyomva a gyógyszerekkel valakinek, a tudatalattija müködik. Így elbúcsúzhatsz tőle akkor is, amikor már haldoklik. Megérzik, megértik.
2021. jún. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező? Mi történt a kérdésed óta eltelt 5 hónapban? Veletek van még édesapád? Szívemből kívánom, hogy így legyen. Hasonló helyzetben találtuk magunkat, kb a semmiből a nagymamámnál. Nála is hasnyálmirigyrákot diagnosztizáltak, a daganat a feji részen található, 4-es stádiumban van, pár hetet mondanak. Egyelőre meglepően jól van a körülményekhez képest, minimális fájdalmakkal, de félek, hogy ez nagyon gyorsan megváltozhat. Kedves kérdező, ha olvasod még a valaszokat, ha van erőd és nem túl fájdalmas beszélned róla, leírnád nálatok hogyan alakultak/alakulnak a dolgok? Köszönöm szépen!❤ Ha nem akarsz róla beszélni, azt is megértem.
2021. aug. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok: sajnos Anyukám április végén elment. :(

Kedves Kérdező, te hogy vagy?

2021. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!