Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideje van a betegnek...

Mennyi ideje van a betegnek kb jó esetben? Hasnyálmirigyrák, pontosabban papilla vateri tumor.

Figyelt kérdés

Invaziv, dukto-biliaris terjedesü adenokarcinoma. A vena cava inferiort mandzsettaszerüen körbefonta a vena renalisnal. A majkapuban, a hatso hashartyan es a majban vannak attetes nycs-k. Kemo: Folfirinox protokoll. Egyebek: CBD.

Akik családjában- ismerõsei - paciensei közt volt ilyen, mennyi ideje van a betegnek kb? Stent van, epe epfolyasa biztositott.

Köszönöm.



#tumor #hasnyálmirigyrák #CBD olaj #papilla vateri #folfirinox
2021. márc. 11. 17:42
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
20-as. Õszinte együttérzésem. Apu is....
2021. aug. 31. 12:28
 22/36 A kérdező kommentje:
Kedves 19-es kérdezõ. Nagyon sajnalom a tortenteket. Apunak nem voltak olyan fajdalmai, amelyek morfint igenyeltek volna, gyakorlatilag az utolso pillanatig atlagos fajdalomcsillapitokat szedett, nem is tul sokat. Ez azon mulik, hogy a tumor, illetve az attetek, ha vannak, milyen szerveket es hol erintenek. Esetunkben ez nem "igazi" hasnyalmirigyrak volt, hanem egy vater papilla tumor, abban egy egeszen kicsivel tobb ido adatik. A tumor szovettana a fontos, mennyire agressziv (grade), milyen tipusu stb. A vege-akarmennyi ido is adatik viszonylag jo allapotban- az ugyanolyan: nagyon-nagyon lefogyas, evesi, majd ivasi keptelenseg utan napok. Kegyetlen. Apu otthon ment el, kivansaga szerint. Augusztus elejen. Sok erot kivanok nektek: de ha nekik van, akkor a hozzatartozoknak muszaj, hogy legyen. Hõsök õk mindannyian. Ölellek.
2021. aug. 31. 12:35
 23/36 anonim ***** válasza:
Ölellek én is. <3 vigyázzatok Magatokra! :(
2021. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

19-es vagyok, köszönöm, hogy leírtad, őszinte részvétem!😪

A mamánál áttétek vannak a májban, hashártyán, tüdőben, palliatív terápiát javasoltak neki. Nem akar kórházba menni, otthon akar maradni amíg csak lehet. Amúgy sem volt egy nagy darab, de napról napra fogy, alig eszik valamit és hasmenése van sajnos. Nem számítunk semmi jóra, próbálunk minden napjába értelmet, életet csempészni amíg lehet.

2021. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Kedves 24-es, javasolhatok valamit kéretlenül? Mert leirhatatlan segitseg, ha valaki otthon szeretne elmenni, amit meg tudok erteni. Hospice. Te keresed meg a hospice szolgaltatot, a haziorvos pedig felirja. Ingyenes. Az otthoni palliativ ellatasban az utolso idokben hatalmas segitseg lesz mind fizikailag, mind mentalisan nektek is, es neki is. Nagyon sok olelest kuldok.
2021. szept. 2. 20:26
 26/36 anonim ***** válasza:
Köszönöm a javaslatodat, éppen fontolóra is készültünk venni, de ma a mama sajnos bekerült a kórházba.🙁 Tegnap éjjel elesett a fürdőszobában, reggel találta meg édesanyám. Éjszakára eddig egyedül volt, napközben reggeltől estig volt vele valaki, de sajnos ezt sem lett volna szabad hagyni.🙁 Combnyaktörése van, de nem fogják műteni az állapota miatt. Holnap átszállítják rehabilitációs osztályra, de elég nyilvánvaló hogy többet nem fog felkelni az ágyból. Teljesen összeomlott és megzavarodott, délután már nem ismert meg mikor mentem hozzá. Szerintem már csak napjaink vannak. 😪😪😪
2021. szept. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
jajjjj. Nagyon sajnalom. Masodik olvasasra arra gondoltam: lerövidül. (Apura gondolva, aki végigcsinalta, kihozta a maximumot ebbol, talan a maximumok maximuman is tulment, de nem biztos, hogy jobban jart ezzel, mert a vége brutal, tenyleg az). Nagyid kapni fog a kolrhazban morfiumot, illetve lehet, emiatt nem ismert meg. Jobb igy. Szeresd, mert hallja, tudja erzi. Mi mast tehetunk, mint azt, hogy fogjuk a kezuket. Végig.
2021. szept. 4. 11:30
 28/36 anonim ***** válasza:
26: így van, ahogy a kérdező írja. Szeresd nagyon, mert ott van ő, sőt... Sokszor fel is tisztulhat, mielőtt elmegy is simán feltisztulhat... :( Nagyon sajnálom.
2021. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Köszönöm mindenkinek, igyekszünk ott lenni amennyit csak lehet. Nekem nagyon nehéz mert itthon van 3 gyermekem, nem tudok annyit vele lenni mint szeretnék. Az elmúlt 2 nap egyformán telt, sokat alszik, nem nagyon lehet vele kommunikálni. Fájdalmai láthatóan nincsenek szerencsére. Anyukám szinte mindig nála van, azt mondta volt mikor beszélt is, meg is ismerte.
2021. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Ha sokat alszik, akkor az tényleg már a földi életének a vége. Az en Anyukám volt, hogy telefonálás közben elaludt, nagyon nehezen kommunikalt. Előtte 1-2 nappal megszűnt a nyelési reflexe. :( Nem tudom, hogy fájt neki valami (volt tapasza), de sosem panaszkodott. Nyoszorgott az édesem, szerintem fájt neki csak letagadta.

Én azt sajnálom, hogy úgy érzem egyedül hagytam a felelmeivel, ott voltam vele, de mégis magányos volt.

Sokáig nem voltam vallásos amúgy, sőt, de ez a néhány hét nagyon atformalt.

Nagyon tanulságos volt nekem, hogy egy haldoklo, hogy lássa azt, akit szeret képes osszeszedni a kis maradék erejét, hogy a szerettere mosolyogjon. Életem legszebb pillanata volt. 🥺🥺🥺🥺

2021. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!