Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit kezdhetnék azzal, ha...

Mit kezdhetnék azzal, ha apukám hipohonder, depressziósnak hiszi magát és 18 évesen nekem kell csinálnom itthon mindent? Többi lent

Figyelt kérdés

Ha a kérdésemről eltérően ki szeretnétek fejteni a gondolataitokat, nyugodtan.

De csak normális választ légyszives!


A szüleim elváltak. Apával élek.

Kb.egy hónapja elkezdte, hogy nem tud wc-zni, elkezdte már azt is, hogy daganatos stb... az orvos semmit nem látott, azóta el is múlt neki. Kapott azért antibiotikumot, de a mellé kapott gyógyszert nem szedte, mert a mellékhatáslistát elolvasva PONT megjelentek a tünetei. Ezután elkezdte, hogy a depresszió jele a gyomorfájdalom, hányinger stb., sőt azóta már azt hiszi, hogy koronavírusos, és már raklapszámra veszi a teszteket- de ő depressziós, nem hipohonder. Negatív természetesen a teszt.

A probléma csak ott kezdődik, hogy a depresszióra hagyatkozva nem hajlandó segíteni. Egyedül kell mossam a ruhákat, porszívózni stb... ez még nem is vészes, de a kádat sem takarítja ki maga után, minden alkalommal nekem kell. A wc-től kezdve mindent nekem kell, mert ő depressziós. Nem tudja mi lesz vele, annyira depressziós.

Persze a pszichiáter is csak gyógyszereket ír fel neki, de hogy is gondolna bármelyik orvos, hogy hipohonder, ha azt tagadja? Hiszen csak az tudja, aki vele él.( peldaul Pár éve azt hitte, hogy szívbeteg, és 2 óra alatt (számoltam ) 11x mérte meg a vérnyomását. A 130- as pulzus magas, nem tudja mi lesz vele.. az orvos persze csak egy vitamint ,,irt fel” /inkább javasolt, amit én is szedhetnék.)

Folytatva a történetet.. most festés van a lakásban, de ő a depresszió végett nem tud segíteni. Nem értem milyen lehet ez.

Viszont, hogy egy keveset magamról is mondjak: amikor a szüleim együtt éltek anya mindig ,,kiközösített” a családból, apa persze neki adott igazat, nekem sosem lehetett igazam. Ezt követően inkább kollégistaként folytattam a középsulit, de a suliban sem találtam a helyem. Minden nap sírtam, el akartam menni másik suliba, de persze nem engedték. Én voltam a hibás, hogy otthon már dühkitöréseik voltak, valanint ,,mindig olyan depressziós fejet vágsz”-hallgathattam..

most pedig, hogy apa éli a nagy gondjait, úgy véli, hogy nem tudom milyen neki. Persze most is ott van mellette a vérnyomásmérő, a telefonos előzményei közt pedig a mai naphoz minimum 20 oldal a betegségekről, depresszió tüneteiről szólnak.

Volt, hogy a barátommal elhívtuk biciklizni, hogy ne érezze magát egyedül -már ha olyan depressziós- de ő annyit mondott, hogy olyan depressziós, hogy nem tudna annyit biciklizni. (2km kb.)

A ruháit nem hajlandó összehajtogatni. Egy olyan barátunkat hív át, fizeti le, aki rákos - és ki tudja mennyi ideje van hátra, hogy hajtogassa össze a ruháit, torolje le a polcait. Nem beszélve arról, hogy neki panaszkodik arról, hogy nem tudja mi lesz vele, a depresszióval. Bele sem gondol abba, hogy akinek panaszkodik milyen gondjai lehetnek. Vagy talán a depresszió a ráknál is súlyosabb?

És akkor nem tudhatom, hogy mit érez. Nem képes segíteni.

És ott a másik oldal, amikor ecsetelgeti, hogy tudja, hogy rossz apuka, és mindent nekem kell csinálni. Akkor miért nem változtat ezen?

Kb.egy hete fel vagyok fázva, iszonyatosan fáj a vesém, de nem nyafogok. Akkor is én takarítok. Még ha fáj is mozgás közben. A vesefájdalomra végülis nem kell pihenni. És ha már kiírt az orvos, akkor csak ráérek érettségi előtt állva mindent megcsinálni a házban és akörül.



2021. márc. 12. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Költözz el.
2021. márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valami más ötlet? Örülnék egy kifejtett válasznak, ahol a válaszadó a kérdésen kívül a részleteket is elolvassa.
2021. márc. 15. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál még, hogy tényleg beteg? Mert pl. a hipochondria is betegség, és attól, hogy neked egoizmusnak tűnik, amit csinál, depressziós is lehet.

Ha tényleg segíteni akarsz rajta, vidd el normális orvoshoz. Olyanhoz, aki nem csak gyógyszereket ír fel, hanem mást is ajánl. Vagy keress egy pszichológust neki, akivel tud beszélni a problémáiról.

Amiket leírtál róla, azok nagyon beszűkült gondolkodásra utalnak, ami mentális betegség jele is lehet.


"Vagy talán a depresszió a ráknál is súlyosabb?"

Bocsi, de ehhez még írnom kell: Ugye viccelsz? A depresszió az egyik legsúlyosabb betegség, mivel magas százalékban öngyilkosságba fut ki a dolog. Sokszor azért, mert nem törődnek ezzel, nem veszik komolyan, nem mennek el orvoshoz, szégyellik mások előtt stb. Vagy éppen mert összehasonlítják más betegségekkel... A ráknál is súlyosabb? Ezt így nem lehet megmondani. De ugyanolyan komoly, abban biztos lehetsz.

2021. márc. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem igazából az aki valóban depressziós, az nem ezt fogja mondani kifogásként, amikor szóvá teszi neki valaki, hogy nem segít a házimunkában.

És amikor mellé társul, hogy ,,nem érted, hogy napi 3 antidepresszánst is kell szedjek?” Arra, amikor nem segít takarítani, de szóvá teszem. Akkor kéte, hogy ez depresszió lenne

Aki legalábbis depressziós, az nem ezzel mentegetőzik a házimunka alól. Nekem is volt rwttentő depis időszakom, de attól nem ezen nyargaltam, hanem tanultam meg végeztem a kötelességem.

2021. márc. 27. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy valójában fogalmad nincs a depresszióról. Nem "depis időszak". Hanem betegség. "Szerinted" - nem hiszem, hogy orvos vagy...

Attól még, hogy nem biztos, hogy depressziós, lehet más baja is. Pl. a hipochondria sem élményfürdő, hanem betegség.


Most segíteni akarsz rajta vagy nem? Mert feltetted a kérdést, de csak a kifogásokat keresed arra, mi nem lehet a baja... Kérj tanácsot pszichológustól/pszichiátertől szerintem, most sokan fogadnak online is. Valamerre el kell indulnod, ha segíteni akarsz apukádon, és az nem jó kezdés, ha folyton magadhoz hasonlítod, és a hibáit veszed sorra... Elhiszem, hogy nehéz, minden beteggel az. De úgy látom, hogy egyelőre te tudnál rajta a legjobban segíteni, ehhez pedig sok megértés és türelem kell.

2021. márc. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!