Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy depressziós...

Miért van az hogy depressziós leszek és furán kezdek el viselkedni ha sokat vagyok itthon?

Figyelt kérdés
Falun lakunk , már több mint 12 éve, itt nem lehet semmit csinálni csak bent lenni a házban. Régen kiskoromban amikor nem voltak barátaim stb a nyári szüneteket úgy töltöttem hogy ki se mozdultam itthonról stb. Ilyenkor ezek az emlékek jönnek elő és úgy kezdek el viselkedni mint egy gyerek. Illetve inkább úgy gondolkodok, azok az érzések jönnek elő mint régen. Meg rosszullétek jönnek rám depressziós leszek. Ez így elég rossz, mert most rákényszerültem hogy sokat legyek itthon.

2012. jún. 10. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ismerős. Sehol nem kaptam erre értelmes magyarázatot.

Nagyon jó évek óta a szobám, én alakítottam ki. Mégis amikor csak lehet nem vagyok itthon. Van, hogy például egy vizsga miatt napokat egész nap itt kell lennem (net is van és csend is), az ki tud akasztani, nem vagyok produktív, csak fekszek az ágyon és idegesít az egész légkör.

Talán az emlékek miatt lehet ahogy írod, borzalmas gyerekkorom volt és hiába alakult azóta át a lakás meg az egész környék, ez valahogy itt van.

Szokásos tippek hogy hallgass olyan zenét amit szeretsz, próbálj meg más szemmel járkálni, sétálni a környéken stb.

2012. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy másnak is van ilyen. Nálam a borzalmas az valójában egészen mást takar. Leginkább a folyamatos egyedüllétet és teljes "bezártság" érzetet. Hiszen egy másik falu is több 10 kmre van innen és hiába szép a ház nagy a ház bla bla akkor is szerintem ezért van ez. Igazából végülis az egész gyerekkorom - persze voltak kivételek , amikért oda is voltam- itt tölteni csak egy rosszul irányzott költözés miatt :S Megjegyzem anyu volt még így régebben ő depressziós is lett meg teljesen kifordult önmagából, bár azóta szerencsére ő már újra normális én azonban kezdem ezt az egészet újra átélni.
2012. jún. 10. 18:05
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyszóval szerintem ez egy őrület. Az ember úgygondolom egy idő után megzakkan az ilyentől. Az más mikor valaki kolostorba vonul, vagy börtönbe zárják ,annak van célja, a megtérés vagy épp a szabadulás de annak hogy itt vagyok semmi. És most ráadásul nem is nagyon tudom elhagyni , mert nincs hova mennem. Egyébként a fura az ,hogy csak most jött elő mert elég kevés éjszakát töltök így házon kívül. Szóval végülis mindig itt vagyok csak akkor máshogy fogtam fel mert mégis volt hová mennem.
2012. jún. 10. 18:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Dettó! Hasonlóan érzem magam én is itthon. Nálunk is az a gond, hogy kis falu, nincsenek barátok, nincs semmi; meg ugye a rossz emlékek. Mivel vizsgaidőszak vége felé járunk, muszáj volt hazajönnöm, de egy kínszenvedés az egész :(
2012. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Borzalmas alatt én is eseménytelenséget értek. Nem kis falu, nagy város, lakótelep, és semmi se történt velem itt évekig. Rászoktam a semmittevésre, unalomra, és már a falakból is ez árad, vagy nem tudom, de már 4. órája nem azt csinálom amit kéne :) Talán majd segít ha átfestem+átrendezem a szobám, ilyesmivel próbálkoztatok?
2012. jún. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem . Talán csak az itt hagyás segít. De elmenni meg ennyi itt töltött idő után tuti nehéz lenne.

Azért jó hogy más is van így :) "otthon édes otthon" :D

2012. jún. 11. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem segít az átfestés. Sokszor szokták mondani pszichológusok is, hogy sokat segít a környezetváltozás; jobb inkább elköltözni, más településre, vagy akár más országba. Az nagyon izgalmas tud lenni :)
2012. jún. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ugyanebben a cipőben járok én is, nincs baráti társaság, akik vannak azok párkapcsolatban élnek, mostanában gyakran rámtőr a sirás főleg most hogy vizsgaidőszak,bezárva...és az a legrosszabb, hogy ez egyre jobban fokozódik :(
2012. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül költöznek nagyon sokan fel pesközelbe, vagy városokba és a faluk kezdenek kiürülni. Ott nincs munkalehetőség sem, főleg egy fiatalnak. Ha idős vagy és nyugdíjas, akkor meg pont le akarsz költözni olyan helyekre, ahol nyugi van és természet, de a fiatalokat a nyüzsgés jobban vonzza.
2012. jún. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!