Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy kapják el az idősek a...

Hogy kapják el az idősek a koronavírust?

Figyelt kérdés
A hírek arról szólnak, hogy többségében idősek halnak meg a vírus miatt. De hogy kapják el? Betartanak minden óvintézkedést és mégis?

2021. márc. 18. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem tartják be
2021. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Pont az idősek azok, akik nem szeretik betartani az óvintézkedéseket, ezért vették előre őket az oltásban is, mert ha megmondod, hogy mama maradj otthon, mert beledöglesz, neki akkor is el kell majd mennie valahova.

És persze azért, mert ha más miatt lesznek betegek, és kórházba kerülnek, ott is elkaphatják (már ha van ember arra, hogy foglalkozzon a betegségével).

Ha meg már elkapta, és gyenge a szervezete, akkor meg azért fog belehalni.

Szóval elég sok dolog szól amellett, hogy miért halnak jobban az idősebbek, de soakt tehetnének az egészségükért, ha legalább az értük szóló intézkedéseket betartották volna, lásd vásárlási korlát, és társai. A legtöbben azt sem tudták, hogy létezik, de aki tudta, azt sem érdekelte, mert neki ne mondja meg senki, mikor mehet vásárolni.

Amikor kötelező korlátozás volt, ott toporogtak egymás szájában a bolt előtt, hogy mikor mehetnek már be.

2021. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Van, aki nem tartja be. Van, aki betartja, de hazaviszi neki fiatalabb hozzátartozója, vagy elkapja kórházban, betegszállítóban, idősotthonban stb.
2021. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Elmondom röviden, apám hogyan kapta el, és halt bele.

Tavaly március óta mindent betartunk, ami emberileg lehetséges. Egyet nem tudtam megoldani, az az otthoni munkavégzés.

Kocsival járok mindenhova. Minden szükséges dolgot érintésmentes átvétellel rendeltem és rendelem azóta is. Boltban nem voltunk.

Ha nagyon kimozdulni vágytunk, akkor az autós kirándulás volt, kiszállás nélkül. Nem egy nagy kaland.

Maszk, kézfertőtlenítés, egyebek.

És egy felelőtlen ember miatt elkaptam. Nem tudtam a betegségéről, és az én tüneteim is annyira enyhék voltak, annyira nem tipikusak, hogy nem is gyanakodtam semmire. Amikor belázasodtam, kértem egy tesztet. Pozitív lett.

Na most jönne a lakáson belüli elszeparálás? Meg lehet oldani? Talán azok, akik palotában élnek…

Nincs külön vécé, külön fürdőszoba stb.

Én úgy vészeltem át, hogy szinte semmi bajom nem volt. A láz is csak egy nap. Ő sajnos tüdőgyulladást kapott.

Az utcán (kocsiból figyelve) főleg a fiatalok fegyelmezetlenségét látom. Csoportokba verődve beszélgetnek, marháskodnak (ez a dolguk, nincs vele baj), de se maszk, se távolságtartás.

A megállókban is 1-2 idős van áll alá húzott maszkkal, a fiatalabbaknál nagyobb az arány.

De nem akarom elvinni a dolgot, hogy a fiatalok milyenek.

A lényeg ez, hogy minden óvintézkedés hiábavaló, ha vannak olyanok, akik nem törődnek sem magukkal, sem másokkal.

Amikor bemehettem apámhoz a kórházba elbúcsúzni, kénytelen voltam villamosozni. Egy úron nem volt maszk. Udvariasan kértem, vegye fel, vagy szálljon le.

Ordenáré hangnemben a következőt tudatta velem. Nincs is vírus. Meg orbánviktor. A többi trágárság volt.

2021. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Mi is minden lehető óvintézkedést megtettünk.

Az én anyámhoz az alapbetegsége miatt kellett mentőt. Csináltak egy gyorstesztet még otthon, mielőtt elvitte a mentő, negatív lett. A sürgősségin vettek mintát PCR-hez, amíg 3 nap(!) múlva megjött az eredmény, addig vegyes osztályra tették. Az eredmény negatív lett, de mivel már több, mint 48 óra eltelt, csináltak még egy PCR-t, az már pozitív lett. Innen ugye így covid-osztályra tették. Covid-tünetei szinte egyáltalán nem voltak. De az alapbetegségét nem kezelték. Egyedül nem tudott felkelni, a 2. hét végére már kapott egy bakteriális tüdőgyulladást is. Arra sem kapott semmit. A covid osztályon nagyon kedvesek voltak, de egyik nap belgyógyász volt az orvos, a másik nap sebész, a harmadik nap pszichiáter. Neurológusra lett volna szüksége, meg arra, hogy minden nap látogathassuk, megetethessük, beszélgethessünk vele, "felrázhassuk" stb.

Már mi is a temetőbe a járunk.

Nem hibáztatom az orvosokat, meg azt is megértem, hogy most nincs látogatás. Meg azt is, hogy nem lehet minden PCR eredményre várót egyesével elkülöníteni (azt mondjuk nem, hogy egy PCR-re miért kell 3 napot várni). De a rendszer biztosan rossz!

2021. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Az idősek döntő többsége az idősek otthonában kapja el. Ha oda bejut ugyanis, garantáltan elkapja szinte mindenki.
2021. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!