Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sokan lehetnek, akik a koronav...

Sokan lehetnek, akik a koronavírust buszon kapják el? Ott mennyire terjed?

Figyelt kérdés
2020. dec. 20. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha sokan zsúfolódnak össze, akkor terjed, mert sajnos tömegben a maszk sem nyújt 100%-os védelmet.
2020. dec. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

Fertőz a vírus akkor, ha valaki világgá köpi köhögéskor, tüsszentéskor a bacit.

Ha nem hallod egyiket sem, amíg a buszon tartózkodol, akkor megúszhatod.

A másik az érintéses fertőzés.

Ha a buszon nem piszkálod az arcodat, szemedet, orrodat, szádat és ahogy a célodhoz érsz, alaposan szappannal kezet mosol, vagy fertőtleníted, Ismét kisebbítetted a fertőzés lehetőségét.

2020. dec. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Egy tömött buszon a legtöbb esély elkapni, meg minden más egyéb zárt légtérben. Persze figyelni kell hogy ne piszkáld a fejedet mert akár a kapaszkodót fogva is már a kezeden van a vírus. Én ritkán buszozok de ha igen akkor fertőtlenítő van nálam még akkor is fertőtlenítem ha leülök az ülésre mert akár reflexből is az arcomhoz nyúlhatok. Meg akárhol vagyok boltba, munkahelyen minimum 30 percenként fertőtlenítem a kezem vagy jó alaposan kezet mosok. Ha kijövök a boltból és a kosarat vagy a bevásárló kocsit lerakom egyből fertőtlenítek még mielőtt beszállok az autóba.
2020. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Ketteske, a lélegzés nevű apróságot kihagytad. Egész sokan űzik ezt a különös dolgot a buszon is.

Hogy a beszédről ne is beszéljek.

2020. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Férjem buszsofőr. Tavasz óta nem tudtunk olyanról,aki covid pozitív lett volna,pedig azóta is leszámítva egy rövid időszakot, pénzzel is dolgoznak és sokszor tömve a busz
2020. dec. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!