Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire lehet komolyan venni...

Mennyire lehet komolyan venni egy okostelefonos „melóma diagnosztikát“? A melanóma súlyos dolog, nálam 10 vizsgált anyajeyből 4 állítólagos melanómát talált

Figyelt kérdés

Okostelefonos alkalmazás, lefotózom a gyanús anyajegyet, majd neten fellövi a felhőbe és ott több százezer melanómás képpel összeveti majd közöl egy statisztikai egyezést (85% hogy melanóma).

na most én csak úgy próbából 10 anyajegyemet végigfotóztam és abból 4 melanóma detektálás volt, 80% feletti valószínűséggel.

Ami a vicc, hogy még egy valós orvos is csak szövettan után mondaná meg hogy az volt vagy nem az volt...

szóval akkor kezdjek aggódni vagy szarjam le az egészet?


2021. márc. 18. 10:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Brahiból feltöltöttem az egyik anyajegyem, 63% melanoma... Készítettem róla még egy képet, ott már csak 4,3%... Ooooké. :) Kár, hogy csatolni nem lehet képet ahhoz, amit letöltöttem, csatolnék egy igazi melanomát, megnézném, mit ír rá.
2021. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz minimum egy dermatoskóp kell hogy egyáltalán a valószínűséget behatárold.

Egyébként van értelme ha lefotózod őket. MAjd egy pár hónap múlva lefotózod újra és összeveted hogy változtak-e a bőrgyógyász is ezt csinálja a gyanús anyajegyekkel amikről úgy véli később problémás lehet.

2021. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen, erre amúgy jó ez a Dermia alkalmazás, amit én letöltöttem. Megjegyzi a képeket és össze lehet vetni őket.
2021. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!