Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a legjobb amit tehetek?

Mi a legjobb amit tehetek?

Figyelt kérdés

Tegnap (péntek) óta náthás vagyok, olykor rossz az általános közérzetem, de egyáltalán nem voltam még lázas, hőemelkedésem se volt.

A legmagasabb testhőmérsékletem 36.3 volt.

Beszéltem a háziorvossal, azt mondta hogy pihenjek, és ha lázas leszek akkor kell csak covid teszt, kb. olyan volt, hogy minek hívtam fel egy orrdugulással.

A gond, hogy én sofőrként dolgozom, átlagosan 10-12 munkatársammal találkozok, és rajtuk kívül napi 8-10 vevővel.(a hét minden napján 8-10 új emberrel)

A főnökeim nem engedik, hogy bárki is betegen, vagy a legenyhébb tünetekkel menjen dolgozni.

Aki felhívja, hogy beteg annak azonnal szól, hogy teszteltesse magát.

Eddig két munkatársam lett kovidos.


Nos, én jelenleg jól érzem magam, leszámítva hogy csak a számon tudok normálisan levegőt venni.

Tegnap rosszabbul voltam.

Szerintem ez az orrdugulás még meglesz 1-2-3 napig.

Terveim szerint hétfőn kedden szívesen itthon maradnék, és akkor úgyis kiderül, hogy lesz e ebből betegség, vagy tényleg csak egy nátha volt.

Na de ha felhívom a főnököt akkor ő teszt nélkül nem fog visszaengedni dolgozni.

(nem fogja ellenőrizni, hazudhatnám hogy csináltam, miközben nem, és hogy negatív lett)

Viszont ezért sem értem a háziorvost.

Mi van akkor ha engem nem üt ki a covid, és ilyen enyhe tünetekkel viselem?Attól még lehetek covidos, és akkor nem egy embert fogok megfertőzni ha dolgozni megyek.

Nem szívesen fizetnék 15 ezret egy tesztre, de ha nincs más megoldás nyilván ez lesz.

Vagyis előbb ezt a kérdést feltenném, hátha valaki tud okosabbat mondani, hogy mit csináljak?


Komolyan veszem az egészet, nyilván nem akarok 1-2 hétig itthon ülni, de ha meg tényleg kovidos vagyok akkor nem akarok fertőzni menni.


Vagy hívjam fel holnap a dokit, hogy lázas vagyok, miközben nem, és kijönnek tesztelni, aztán kiderül?

(Ezzel meg az a bajom, hogy éppen eléggé levannak terhelve a mentősök, meg az egészségügyisek, zaklassam őket még én is?)



2021. márc. 20. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Covidos vagy
2021. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ma már csak a covid létezik. Semmi más. A sima nátha tüneteire is azt hiszitek, hogy majd később covidosak lehettek.

Jaj, de sok agymosott van itt..


Gőzöljél kamillával, igyál gyógynövény teát, egyél gyümölcsöt, mézet, gyömbért, fokhagymát, esetleg egy kis pálinkát is igyál. Egyébként semmi komolyabb bajod nincs.


Nem kell bolhából elefántot csinálni.

2021. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%

Csak úgy bejelented, hogy beteg vagy nem fogja érdekelni az orvost, nem is tesztel.

Ha azt mondod leszakadt a fél lábad miközben egy igazoltan Kovidos lány hányásán elcsúsztál a metró peronon, akkor talán küld egy roham kocsit akik megvizsgálnak.

2021. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

#2 buta vagy.

Van akinél nátha, van akinél halál.

Kérdező, maradj otthon a covidoddal és ne fertőzz össze másokat.

2021. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

#4

Hipohonder vagy.

2021. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kár, hogy nem IQ-hoz kötik a regisztrációt, itt tényleg csak a két ostoba szélsőség van: akinek minden covid és aki szerint nem létezik.

Egyik hülyébb mint a másik.

Simán lehetek covidos, és simán lehet csak szimpla nátha.

Ezt kéne kideríteni, ezért a kérdés.

Mázli, hogy itt mindenki olyan remek orvos, konkrétan diagnózist állítottatok.

Már csak a kérdést kéne értelmezni :)

2021. márc. 20. 14:06
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, a kérdés még lett válaszolva. Kúráld ki magad.


Két évvel ezelőtt egy ilyen tünetegyüttesre mit mondtál volna? Na, ennyit tesz a politika és a propaganda.

2021. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Írass fel a háziorvosoddal favipiravir-t, mostmár lehet.
2021. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Idegesítő egy helyzet az biztos! 8.napja vagyok itthon önkéntes karanténban. Nátha, torok fájás,gyengeség. Orvos szerint csak megfázás! Ha lázam lesz hívjam fel. Néha furán érzem magam. Te viszont emberek között dolgozol. Én azt mondanám, lázas lettem. Ad időpontot és te is eltudsz menni teszteltetni.
2021. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Anyám is úgy indított, hogy kicsit kapar a torka. Mára igazoltan koronás, megvolt a tesztelés. Nincs a legjobban. Aztán elkapta faterom, tegnap majdnem 40 fokos láza lett. Én meg itt élek velük, elszigetelni nem tudom magam. Nekem még nincs bajom, bár lehet én hoztam haza, mert én meg korábban nem voltam jól, illetve megmagyarázhatatlan izomfájdalmaim voltak/vannak. De az is lehet, hogy nem voltam még az, majd eldől a következő időkben, hogy mi lesz velem, hiszen 2 covidossal együtt élni nem leányálom. Hogy mit fogok tenni jövőhéten? Nem tudom.
2021. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!