Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A maszk most akkor véd vagy nem?

A maszk most akkor véd vagy nem?

Figyelt kérdés

Engem véd a maszk?

FFP2 maszkot nem bírom elviselni mert csúszkál a szemüvegem és be is párásodik, konkrétan szinte fognom kell végig és közben nem is látok.

Férjem ragaszkodik hozzá, hogy hordjam, van értelme?

Mert ha van én kibírom a folyamatos bosszankodást miatta, csak érjen valamit :(


2021. márc. 23. 09:44
 1/5 anonim válasza:
89%

A sima textil vagy orvosi maszk a többieket védi, ha te beteg lennél esetleg, nem juttatod olyan mennyiségben a levegőbe a vírust csepp fertőzés szerűen


Az FFP2es maszk már téged is véd

2021. márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Véd.

Még a sima "műtős maszk" is, persze, nyilván nem 100%-osan, ez számodra 10-30% védelmet nyújt. Ami persze nem sok, de a semminél több. De tény, hogy ez inkább másokat véd, viszont ha mindenki tisztességesen hordaná (és nem "pinokkió módban", meg a buszra felszállva egyből átminősítik szakálltartónak), akkor komolyan meggátolná a vírus terjedését.

A KN95/FFP2 maszkok hatékonysága mindkét irányban (a viselőjére és a környezetére nézve is) 95% fölötti, tehát ez komoly védelmez biztosít. Persze, ha szabályosan hordod, és jó minőségűt. Olyat kell venni, aminek van fém rögzítő az orrnál, ezt ugyanis úgy lehet hajlogatni, hogy pontosan illeszkedjen az orrhoz, így nem, vagy csak minimális levegő fog ott távozni.

Személyes tapasztalat: a munkahelyemen már sokan elkapták a COVIDot. Volt, aki csak 1 hétre dőlt ki, de volt, aki 4 hónapig beteg volt, abból volt, amikor az intenzíven lebegett élet-halál között. Csak azok kapták el, akik nem, vagy rémesen hejtelenül hordták a maszkot. (A homlokra tolt FFP3-as maszkot hadd ne nevezzem védelemnek... :D) Akik szabályosan hordták, azok közül itt még senki nem kapta el. A velem egy szárnyban dolgozók több, mint fele elkapta már. Én egy éve KN95-ös maszkot hordok, és volt, hogy több órát együtt dolgoztam olyannal, akit másnap COVID-dal diagniosztizáltak, és nem kaptam el. (Ig-teszten is voltam, szóval gyakorlatilag ezt biztosan kijelenthetem.)

Egyébként: lehet, hogy nem a legkellemesebb dolog egész nap maszkban lenni, de én úgy vagyok vele, hogy még mindig kisebb kellemetlenség, mint egy hónapra kiesni a munkából (nem csak nekem, de a családtagoknak is, ha karanténba kerülnek), és nagyságrendekkel kisebb kellemetlenség, mint mondjuk lélegeztetőgépre kerülni.

2021. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Igen, van értelme, az ffp2 téged is véd! (ha szűrős, akkor lényegében csak téged véd) Ha párásodik a szemüveged, akkor viszont a maszk nem simul elég szorosan az arcodra. Igazítsd meg, meg ha eláll az arcodtól, nem fog megvédeni!
2021. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Annyit kérdeznék még csak, hogy ezeket az FFP2 maszkokat hány alkalommal lehet használni?

Vagy ezeket is naponta kellene cserélni?

2021. márc. 23. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg egyszerhasználatos. Gyakorlatilag függ attól, mennyit hordod és milyen gyakran. (Nekem pl. home office van, hetente egyszer megyek el bevásárolni, akkor rajtam van 30 percet, ezért nem fogok mindig újat felvenni.)
2021. márc. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!