Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet baj abból, ha nem...

Lehet baj abból, ha nem megyek el az orvos által kért laborvizsgálatra?

Figyelt kérdés
Elküldött az orvos, de nem tudom, mire alapozva kérte. Nem is szeretnék elmenni.

2021. márc. 25. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan, de talán több hónapig érvényes a beutaló, van időd eldönteni. Egyébként nem kell aggódni tőle, neked is tök jó, ha kapsz egy képet az egészségedről. Nyilván büntetést nem fogsz érte kapni, ha nem mész el, ha ez a kérdés.
2021. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Akkor ne menj. Csak az nem világos, hogy magához az orvoshoz minek mentél? Az is szükségtelen volt.
2021. márc. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Az egészségügyi problémádat szeretné megoldani, a te érdekedben tette.

Neked betegként nem feltétlen lehet teljes rálátásod, hogy mire alapozza a laborvizsgálatot, az orvosok sok évig tanulják, gyakorolják szakmájukat, olyan tudással rendelkeznek, melyet laikus egészben nem láthat, maximum csak egy-egy részegységet, ha pl. valamilyen problémára keres rá.

Rossz néven veheti, hogy ő valamilyen vizsgálatot szeretett volna nálad elvégeztetni, te pedig nem mentél el.

A beutaló érvényes egy ideig, viszont esetleg ha olyan helyzet áll fenn, hogy adott hormon szintjét kell nézni pl. akkor előre meghatározott időpont lehet.

Nem értem, miért nem szeretnél elmenni.

2021. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Legközelebb, ha súlyosabb problémával fordulsz az orvoshoz, lehet, hogy nem fog nagyon komolyan venni, mivel Te sem vetted komolyan az ő javaslatát a labor vizsgálatra. Egyébként miért ne mennél el, ha az orvosod elküldött? Talán félsz a tűszúrástól?!
2021. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor eleve orvoshoz menni is felesleges volt
2021. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan a tűtől, de tartok tőle, nem kicsit. A tű, a vér, a tudat hogy kivesznek belőlem valamit, arról nem is beszélve hogy mennyi ismeretlen szám és adat derülne ki, amire nem feltétlenül vagyok kíváncsi... Már 15 éve nem voltam ilyen vizsgálaton.
2021. márc. 25. 19:27
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Akkor minek mentél ez orvoshoz? Elnézést, de utalom az ilyen hülyéket. Ha úgy se csinálod, amit mond, akkor nem kell az idejét pazarolni.
2021. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Ez esetben kár volt a háziorvoshoz is elmenni, fölöslegesen raboltad az idejét. Legjobban teszed, ha máskor hozzá sem mész el, ha ennyire nem akarsz vele együttműködni.
2021. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Ha 15 éve nem voltál, éppen itt az ideje. Ha alapvetően nincs semmi tüneted, akkor jó eséllyel minden érték normális lesz, max kiderül, hogy vasat kell szedned, vagy ilyesmi. Neked is egy jó visszajelzés, ha minden oké.
2021. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A vérvétel nagyon rövid idő alatt megtörténik, a szúrás közben ne nézz oda, nagyon profik, rutinosak, gyakorlottak a vért vevők, rövid idő alatt megvan.
2021. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!