Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet baj abból, ha nem...

Lehet baj abból, ha nem megyek el az orvos által kért laborvizsgálatra?

Figyelt kérdés
Elküldött az orvos, de nem tudom, mire alapozva kérte. Nem is szeretnék elmenni.

2021. márc. 25. 19:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

15 éve... Khm

Akkor soha a budos eletbe ne zavard az orvosok munkajat.

Eld az eleted, ahogy szeretnel.

(Hulye vagy)

2021. márc. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként az a véleményem, hogy teljesen egészséges fiatal esetén is évente érdemes elmenni vérvételre. És a vizsgálat arra alapozva lett kérve, hogy 15 éve nem voltál. Az orvos feladata nem csak a gyógyítás hanem a megelőzés, mert egy mondjuk magas vércukor miatt károsodott vesét nem tudunk meggyógyítani ellenben azt meg tudom akadályozni, hogy egy egészséges vese károsodjon. De egyet kell értenem az előttem szólókkal az ilyen noncompliance betegnek tök felesleges orvoshoz mennie, mert úgyis csak sz.r lesz, amit tanácsolunk, egyszerűbb homokba dugni a fejünket, aztán pislogni az első infarktus, stroke, stb után...
2021. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan anyagok, melyek tartósan magas szinten tüneteket nem okoznak, de idővel károsítják az ereket, a vesét, pl. a cukor ilyen.

Amikor meg tünetet okoz, akkor már kész a baj...

Nyilván sok más is van, én laikus vagyok.

A vérvétel egy pillanatnyi, pici fájdalom, a megelőzés érdekében megérné, ha ki tudnád bírni.

2021. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
De mond már el légyszi miért nem voltál ennyi ideig? Mert értem hogy egészséges vagy meg minden de egy pár vérvétel belefért volna
2021. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
14-es Én pl. 22 évesen voltam életemben először vérvételen és akkor is csak azért, mert új háziorvoshoz kerültem és ő rögtön el is küldött laborba, mert szerette volna látni az eredményeket. Ez volt 2 éve és azóta sem voltam. Nekem soha senki nem mondta, hogy pl. rendszeresen kellene járni, soha egy orvos sem küldött el magától ezt az egyet leszámítva (és ő is ugye csak egyszer) és mivel nem éreztem, hogy lenne bármi egészségügyi problémám, ezért én sem kértem. Szerintem a legtöbb embernek abszolút nincsen erről pontos információja, hogy milyen vizsgálatokra, ellenőrzésekre stb. milyen rendszerességgel vagy egyáltalán ajánlott-e járni, mert nem nagyon van ezzel kapcsolatban egységes tájékoztatás.
2021. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a probléma, hogy Kérdezőt küldenék, de ő úgy döntött: "nem akar menni".
2021. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!