Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit érzel, mik történnek...

Mit érzel, mik történnek veled amikor pánikrohamod van?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem már nagyon régen nem volt, mert AD-vel teljesen tünetmentes vagyok.

Először egy olyan fura érzés, mintha izgulnál, holott semmi okod rá. Aztán egy felismerés, hogy basszus, én most tulajdonképpen rosszul vagyok? Nem is tudok innen most lelépni, csomó dolgom is van, mi lesz így? Aztán jönnek a tünetek: gyengeség, gyors szívverés, ájulás közeli érzés, halálfélelem.

A legijesztőbb az oknélkülisége és az, hogy milyen gyorsan - percek alatt - eszkalálódik.

2021. márc. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem csak ok nélküli pánikroham van. Nekem mindig okkal van. Az ok nélküliség az a panikbetegség. Én nem vagyok pánikbeteg "csak" szorongok, és a szorongásaim tudnak átcsapni egy pánikrohamba. Valami történik vagy valamit csinálok, amin elkezd kattogni az agyam, teljesen beszűkül a tudatom és csak a legrosszabb kimenetelt látom. Nem tudok semmit csinálni, nem tudok semmire se gondolni csak arra a rossz dologra. Nyomás van a mellkasomon, görcsös lesz a tartásom, a gondolataim cikáznak, nem tudom felfogni amit mondanak rendesen, és léptelen lennék dolgozni vagy barmilyen értelmes tevékenységet folytatni. Nem tudom elviselni hogy hozzámérjenek és semmi elterelő dolog nem használ. Igazából nem tudom hogy nézek ki ilyenkor, vagy mik még a jellemzők, a barátom rögtön meglátja rajtam ha ez rámjön, akkor is ha el akarnám titkolni.
2021. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A remegést meg a hidegrázást kihagytam.
2021. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!