Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A serrborhea dermatitis...

A serrborhea dermatitis (ekcéma) tényleg gyógyíthatatlan?

Figyelt kérdés

Ezzel diagnosztizáltak nemrég bőrgyógyászaton és mondta az orvos, hogy gyógyíthatatlan de enyhíteni lehet a tüneteket.

Kaptam sok orvosságot rá, de kicsit letaglózott, hogy elvileg gyógyíthatatlan.

Tüneteim: egy ponton nagyon viszket a nyakam, tömérdek korpa a fejbőrön, hajon alapos hajmosás ellenére is, ritkul a hajam foltokban, arcom, homlokom, szemöldököm, fülem viszket, szemöldök és homlok "korpádzik".

Talán 2-3 hónapja gyötör ez engem és nem hittem volna hogy ennyire megvisel, elején még sima korpának hittük pedig több annál, főleg hogy nagyon ritkul a hajam amit a barátnőm is észrevett egyből szinte.

Főleg a nyakviszketés hátul zavar, meg a homlok viszketése..és a korpa. Hiába mosom meg rendszeresen mintha hiába mostam volna, felkaparom majd egy rétegen sok apró korpa marad.

Remélem azért a gyógyszerek hatnak majd, de aki ezzel szenved az tudna kis sztori írni, hogy neki hogy kezdődött, mit mondott a doki, kigyógyult e belőle?

Ennél amúgy mennyire esélyes a kopaszodás? Csak mert, olyan mértékben ritkul a hajam mint korábban sosem. A választóknál látszik, hogy ritkul és észrevehető a fejbőr, főleg oldalt is és nem akar nőni nagyon.

23l



2021. márc. 28. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy gyógyszer mérsékelte tüneteimet, 6-8 hetes kezelés pedig szinte meg is szűnteti.
2021. márc. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Min valtoztattál 2-3 hónapja? Amúgy ha valóban komolyan hullik a hajad az ezer más betegségtől is lehet,IR, pajzsmirigy gond,valami gyulladás akár egy rossz fog valamilyen autoimmun betegseg, vitaminhiány.Haziorvossal érdemes konzultálni vagy attól az orvostól aki a gyogyszereid felírta megkérdezni ehhez a fajta ekcémához társul e hajvesztes,mint tünet.Ha nem akkor indulásnak egy vérvétel hátha van min elindulni utánna.
2021. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az ekcéma valamilyen túlérzékenység szokott lenni. Nem bírsz egy vegyszert (sampon, mosószer, öblítő, stb.) vagy élelmiszert (tej, tojás), és így jön ki.

Érdemes vegyszer nélkül illetve minimális ekcémásoknak való szerrel tisztálkodni és mosni, valamint megpróbálni egy mentes diétát. Ha élelmiszer eredetű, akkor nagyon lassan és sokára lesz eredménye a diétának (hónapok).

Ezeken felül pedig érdemes átgondolni, volt-e mostanában valami extra stressz az életedben, és azt kiiktatni.

Nálunk a lányom ekcémás, szerencsére nem fejbőrön legalább.

Jobbulást, ne add fel.

2021. márc. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy gyógyíthatatlan, ahogy az ekcéma. Tehát nem garantálható, hogy eltűnik végleg, de a teljes tünetmentesség abszolút elérhető.

Én ekcémás vagyok, gyerekként több periódusom volt, mikor fellángolt, felnőttként már alig, sok éve nincs egyáltalán.

Férjem seborrheás, kamaszkora óta küzd vele, neki ugyanez, periodikus. Vannak kiváltó tényezők. A stressz is oka lehet, de a férjemnél például a glutén szinte azonnal előhozza. Ha nem eszik gluténeset, akkor lassan helyreáll. Meg kéne találnod, hogy neked mi hozza ki, és azt az okot megszüntetni. A hajhullás normális, de ha véget ér a fellángolt időszak, akkor majd javulni fog a helyzet.

2021. márc. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2.2-3 hónapja van ez de nemrég voltam csak orvosnál úgy értettem.
2021. márc. 29. 00:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már 2 éve szenvedek az ekcémával, nekem a tenyeremen van. Szteroidos krém enyhíti,de ha abbahagyom vissza is jön.
2021. márc. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyász nekem is azt mondta, hogy étel is provokálhatja, olvassak utána, hogy kinek milyen étel hozta elő, kinek mi vált be.

Amikor nekem fellángol, az elsősorban (de nem kizárólag) párás időben történik.

Nekem Zineryt vált be.

2021. márc. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Zineryt-ről szakorvost kérdezz meg, hogy jó -e problémádra.

Nem akarok senkit félretájékoztatni és lehet nem mindenkinek hatásos ami nekem bevált (Zineryt), gondolom a bőr-elváltozástól függ, hogy mi segít, akne vagy ekcéma vagy... (nem értek hozzá)

Esetleg ha nem arra a problémára való, nehogy még rontson is a helyzeten.

2021. márc. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy orvostól hallottam, h seb.derm.-re a Nizoral sampont szokta javasolni, nem csak fejbőrön alkalmazható. Egy próbát megér.
2021. márc. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van valami hasonló, erős a gyanúm, hogy gluténérzékenységem van. Pont a pandémia idején lángolt fel brutálisan, így nem mentem utána. De 10 éve meg van, de eddig nem volt ilyen elviselhetetlen. Lassan már levakarom a bőrt magamról. Szerencsém van, mert a fejbőröm nem érintett, csak a hátam, lábszáram és a fenekem. Én emiatt nem hiszek teljesen abban, hogy ez nálam seborrhea, bár egyszer ezt a diagnózist adták, de csak szóban, írásban nem kaptam meg soha. A tiéd jobban megfelel a seborrheáról olvasottaknak, pl. a fejbőr is, de emiatt tényleg próbálj meg tovább menni, mert azt olvastam, valóban okozhat kopaszodást.
2021. márc. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!