Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellkasi diszkomfort érzet,...

Mellkasi diszkomfort érzet, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

1-2 napja kezdődött, de ma erőteljesebben érzem ez a furcsa érzést a mellkasomban, talán nem a fájdalom a legjobb szó rá, inkább olyan, mint egy szorító érzés. Egyszerűen azt érzem, hogy nem kapok elég levegőt, állandóan itt van ez a diszkomfort a mellkasomban (főleg a bal oldalán), mintha nem tudna rendesen kitágulni a tüdőm, és szinte már fáj egy mélyebb belégzés. Először a covidra gondoltam, de semmilyen más tünetem nincs és már az első oltásomat is megkaptam, szóval nem hiszem hogy ez lenne a probléma.

Aztán a következő tippem az volt, hogy talán a pánik okozza, mert rengeteg minden összejött az utóbbi időben, és hiába próbálok pihenni amennyire tudok (még jógáztam/meditáltam is, de nem segített), egyszerűen érzem hogy folyamatosan stresszelek és szorongok. Lehetséges, hogy ez a szorongás okozza ezt a fojtogató érzést?



2021. ápr. 4. 10:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy sokkal fáradékonyabb is voltam az utóbbi időben, nehezebben megy a koncentrálás, de ezt lehet csak a stressz okozza.
2021. ápr. 4. 10:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen,a stressz,a szorongás okozhat fizikai tüneteket is.

Ettől függetlenül lehet valami más,szervi eredetű betegség is.De ha neki állsz kivizsgáltatni,mert mondjuk nem javul a helyzet,akkor mindenképpen egy pszichiáterrel indíts.Megspórolhatsz vele több felesleges vizsgálatot,röntgent,ct,stb. Már ha valóban lelki eredetű a problémád.

2021. ápr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól mondja a kettes, lehet pszichés eredetű, de állhat a háttérben mondjuk kardiológiai probléma is, mindenképp érdemes elindítani a kivizsgálást
2021. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még reflux is állhat mögötte. Sajnos tapasztalatból írok, ugyanilyen tünetekkel kezdtem, az orvosok nem találták az okát, ráfogták hogy pszichés bajom van. Később kifejlődött rendesen, most már klasszikus tüneteim is vannak és semmitől sem jobb. :(((
2021. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!