Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongast okozhat az, ha...

Szorongast okozhat az, ha rossz a szivem?

Figyelt kérdés

Olyan rosszul erzem magam, de nem faj semmim. Olyan szorongos vagyok, de mellkasbol jon. Erzem, hogy felek, de mar leginkabb attol, hogy mi okozza ezt a furcsa erzest a mellkasomban. Olyan mintha le akarna allni a szivem, vagy legalabbis ettol tartok. Nagyokat dobban egyszer-egyszer, de nem szapora a pulzusom, csak baromira felek. Olvastam, hogy az infarktust is szorongasos rosszullet elozi meg. Masfel eve vagyok nagyon szorongos es panikbeteg. Korulbelul azota van ez a panaszom. Latott akkor orvos, mindent rendben talalt. Megis felek, hogy mi a baja a szivemnek. Ez az egesz az eletkedvemet is elveszi, mogorva leszek emiatt egyik pillanatrol a masikra.

Intenziv mozgas utan is lesegetem, hogy milyen erzekeset erzek, ha valamit furcsanak talalok a szivemnel, bepanikolok.



2020. máj. 16. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Igen, okozhat. Mint ahogy tapasztalod is.

Illetve fordítva is. Ha szorongsz, működhet rosszabul a szíved.

Ha nem akarsz pszichiátertől kedélyjavítókat szedni, akkor előbb próbáld az enyhébb -gyógynövényes- dolgokat. Pl. Valeriana + Citromfű drazsé, Citromfű tea, más gyógynövényes, nyugtató teák stb. Hátha beválna a gyengébb szer is.

A szorongást, és az önmagad megfigyelését, szoros kotrollt, el kell felejtened, vagy a tüneteid rosszabbodhatnak.

A sportolás sem rossz, csak módjával, és ne folyton azt figyeld, hogy akkor most infarktusod lesz-e, vagy sem. Ha nem hajtod túl magad, és ügyelsz a folyadék bevitelre, akkor nem lesz semmi baj.

2020. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehetseges valamilyen szivbetegseg?
2020. máj. 16. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nem valószínű
2020. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Heniazseni válasza:
Én utána olvastam és ugye a pániknak a fő része a heves szívverés,na most ha hosszú távon fenn áll ez,szóval naponta pánikod van ugrál a szived ösze visza...szerintem tuti okoz valamit hosszú távon,de figyelj ne parázz rá mert generálja a pánikot.Gondolj bele elkezded először roszul érezni magad izgatott leszel,ilyenkor próbáld magad le nyugtatni mert ha eszedbe jut,hogy a sziveddel van baj stb tuti beüt a pánik és ver ismét ezerrel.Szóval nem tudom csak próbáld meg magad meggyőzni,hogy nincs baja mert hát ha az orvos azt momdta biztos igaz! Szóval nyugodj meg! :)minden jót kívánok!
2020. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!