Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érettségizők, titeket is...

Érettségizők, titeket is behívtak oltásra?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 00:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem, pedig van alapbetegségem is.
2021. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

Én is tudok egyetemistáról, akit már oltottak... Illetve olyan is van, aki most fog érettségizni és tegnap kapta meg az oltást. Van olyan is, akinek védettségi igazolványa van, mert volt már beteg.

Az oltást nem ez alapján osztják, idősek, krónikus betegek, tanárok és a védekezésben résztvevők vannak még mindig terítéken (kórházak, oltóbusz, háziorvos). Nekem például esélyem sincs most megkapni, mert az én háziorvosomnak kb 3000 páciense van, többségük idős. Először őket oltja és a listája alapján halad. Anyukámnak szerencséje volt, az asszisztensével találkozott vásárlás közben és szóba jött, hogy ő meg messze van a sorban, de amúgy bármit elfogadna. Így tegnap egy lemondott helyre behívták, de a maga 45 évével csak 2-3 hét múlva került volna rá.

Viszont vannak sokkal kisebb praxisok, ahol gyorsan letudták az idősek oltását vagy valaki nagyon jóban van a dokijával meg tudja kapni hamarabb.

Most már leginkább azon múlik, hogy a háziorvosodnak mennyi és milyen páciense van.

2021. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem kötelező, valószínű minden érettségiző 18 feletti már (18 alattiakat nem oltanak, hiába regisztrálna, törlik a regisztrációt). Tehát aki érettségizik és jelentkezett az oltásra annak ugyanúgy ki kell várnia a sorát mint a többi fiatalnak. Közülük azok mennek most akik még a legelején regisztráltak
2021. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de jó lenne már...
2021. ápr. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
13-as, nem nézik a regisztrálási sorrendet... Most már tényleg a háziorvoson és a praxis nagyságán múlik. Barátnőmet (18 éves) tegnap hívták jövő hétre és a családját is. És a dokijuk mondta is nekik, hogy nála 2003-ig vannak regisztrálva és konkrétan végig is értek a soron, mindenkit sikerült behívnia oltásra.
2021. ápr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Most a fiatalokon a sor, mármint a betegségben, ez az angol mutáns rájuk a legveszélyesebb, úgyhogy én nem bánnám.
2021. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!