Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek asztmás lehetek?...

Szerintetek asztmás lehetek? (Többi lent.)

Figyelt kérdés

Most februárban jelentkezett nálam egyfajta légszomj. Olyan érzésem van, mintha folyamatosan füstöt lélegeznék be, és emiatt az agyam folyton úgy érzékeli, hogy szellőztetnem kell, el kell mennem az adott térből, stb. de ha kimegyek a levegőre szintén ezt érzem. Akkor sokat segített a Wick Vaporub. Ez akkor kb. egy hétig tartott, de azóta is időről-időre jelentkezik nálam. Jelenleg is van, már nagyjából 1 hete tart.


A tüdőm mintha nem tudna elég levegőt befogadni egyszerre, és ha mélyeket próbálok lélegezni, olyan, mintha egy adott határ után nem menne több.

Még arra is gondoltam, hogy ez egyfajta pánik lenne, de úgy tudom akkor egyéb tünetek is fennállnak (pl. heves szívverés, rémület érzése), illetve van hogy az éjszaka közepén riadok fel arra, hogy megint füstöt érzek.


Édesapám asztmás, így erősen benne van a genetikámban.


Sajnos háziorvossal nem tudok konzultálni, mert amióta korona van az orvos nem hajlandó az embereknek segíteni, végig se hallgatja a beteget, csak lerázza az embert - már ha egyáltalán felveszi a telefont...


Annyit hozzátennék, voltam már koronás (még szeptemberben, nem kerültem kórházba, olyan volt mint egy influenza, 1 hét alatt átment és semmi bajom nem volt utána), ápoló ismerősöm szerint, ez biztosan nem az, mert már túl régóta tart nálam.


Ezen kívül semmi más tünetem nincs, nem vagyok fáradékonyabb, se semmi.



Vélemények?



2021. ápr. 13. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Asztma vagy nem, azért nem ártana megnézetni. Az asztmát egy 5-10 perces vizsgálattal ki lehet zárni (bár a járvány alatt nem annyira szeretnek ilyet végezni, mert egy mérőcsőbe kell erősen fújni, tehát ha fertőzött vagy, akkor jól telefújsz mindent a vírusokkal). Persze ha csak bizonyos ingerekre jelentkezik, akkor már nem ilyen triviális, de megoldják. Annyit se tudsz kérni a háziorvostól, hogy adjon egy tüdőgyógyászat beutalót? Amúgy szerintem is inkább lelki eredetű a probléma, de a testi okot sokkal egyszerűbb kizárni.
2021. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod!


Sajnos hiába kérném, lezárná annyival, hogy "ha majd egyszer elmúlik ez a korona". Mindenkinek ezt mondja, bármekkora legyen is a gond...


Annyit még elfelejtettem, hogy október végén voltam tüdőszűrőn és nem találtak semmit.



Nem tudom, mennyire lehet lelki eredetű, mert mint mondtam, semmi más bajom nincsen. Se a vérnyomásommal nincs gond, se heves szívverés és azt mondták nekem, pánikbetegeknél vagy ilyen idegi alapú rohamoknál ezek megszokott tünetek. Ráadásul napokon át tart, javarészt szünet nélkül, aztán el is múlik (legalábbis eddig így volt) de most nem tudom, elmúlik e megint, vagy már véglegesen marad...

2021. ápr. 13. 11:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Tüdőszűrésen az asztma nem derül ki. Időpontot meg valószínűleg úgyse kapnál előbb a tüdőgyógyászatra, legalábbis nálunk több hónap múlvára szokott lenni az első szabad időpont.


Amúgy ha veszel egy oxigénszaturáció-mérőt, az szerintem egy rendes asztmás fázist ki fog mutatni. Nálam ezek napokig tartanak, és az okozza, ha nagy mennyiségben találkozom azzal az allergénnel, ami okozza. Pl. kitakarítok egy régóta porosodó sarkot. Ettől napokra lemegy (menne gyógyszer nélkül, vagy ha elhanyagoltam a szedését) az oxigénszaturációm 90% alá, amire azért az orvosok is fölfigyelnek már.


Persze lehet, hogy nálad tök másképp működik, mivel nem vagyok orvos, csak arról tudok beszámolni, hogy magamon mit figyeltem meg. De kipróbálhatod, ezek az ujjra csíptethető mérők 5000 Ft alatt vannak szállítással együt is.

2021. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1100695..


Most találtam itt gyakorin. Ez a kérdező is azt érzi, amit én...

Az ottani első válaszoló alapján, akkor ez lehet korona vírus szövődmény is?

2021. ápr. 13. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Az asztma szerepel a poszt covid listán.
2021. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedved kérdező?

Érdeklődnék, hogy azóta megoldódott -e a problémád?

2021. dec. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló!

Sajnálom, hogy csak most válaszolok, de hátha még valamilyen szinten aktuális a kérdésed.

Nagyjából 2022 tavaszáig vissza-visszatértek a tüneteim, majd végül teljesen elmúltak. Mint később kiderült, ez a covidból maradt vissza nekem...

2023. márc. 17. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!