Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaptam a covidot, és félek....

Elkaptam a covidot, és félek. Mivel tudnám nyugtatni magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 26 éves férfi vagyok, és sajnos minden szabályt betartva, csak munkába, és boltba jártam ki, de mégis elkaptam a covidot. 1 hete kezdődött levertséggel, és izomfájdalmakkal. Csütörtökre elment az íz, és szaglásom is. Enyhe tüneteim vannak, viszont félek hogy valami komolyabb lesz. Mivel tudnám lenyugtatni magam?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. ápr. 19. 21:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
82%

#20, netről lehet antigén tesztet is rendelni, ami ugyanazon az elven működik, mint amit a mentők használnak. Orrból vagy garatból kell hozzá mintát venni, vagy nyálas fajta is van. Elvileg patikában ez nem kapható, de olvastam olyat, aki azt állította, hogy tudott venni. Gondolom a kérdező is ilyet vett. Simán 2000-3000 Ft darabja.


Az antitest-teszt, amit vérből kell csinálni, az patikában is biztosan van, de azt is lehet olcsóbban a netről venni, 1500-2000 Ft körül. Nekem is van, valószínűleg nem kamu, mert amíg nem voltam fertőzött, negatív volt, a tesómnak akin átment pozitív, és nekem is pozitív lett 3 héttel azután, hogy beoltottak (amit nem is lenne muszáj kimutatnia, szerencsém volt vele).

2021. ápr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
15. vagyok. Az elsönél (1 éve) láz és fáradtság megy néhány furcsa tünet. A végén szédülés és nagyon kellemetlen fejfájás és szaglás vesztés. 2 hónapja kaptam egy Astra oltást és kb 2-3 hete meg a második covid-ot. Igazándiból egy fél napot voltam beteg. Fájt a torkom és 38 lázam volt. Másnapra meg csak taknyos voltam. A teszt meg pozitiv, ami azért meglepett mert nem számitottam rá. Gyógyulást mindenkinek.
2021. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Elég fiatal vagy. Nekem is enyhe tüneteim voltak. Kb egy hétig tartottak. Ne parázz, átmegy rajtad és nem lesz gond.
2021. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyomrom fájt előbb, aztán edzésen mintha öregedtem volna 25 évet, úgy le voltam merevedve, utána 2 nap meló, majd edzés jött volna, de csak halogattam a gyengeség miatt, majd 37,2 hőem vagy 1-2 napig,aztán 8 napig mindennap láz 38-38,6-között,és erős szűnni fejfájás. Aztán mellkas fájdalom. Írtak fel favit, és antibiotikumot,köptetőt. Nekem a tüdőm is megtámadta, tüdőgyulladást okozott, azóta is fáj a tüdőm. Ja és lefogytam sokat ami elég gáz, mert eddig is vékony voltam. Az nyugtaott meg, hogy nem oltottak rá, mert feliratkoztam oltásra. De stresszes egy helyzet volt betegen mászkálni orvoshoz, esztékába,várni mindenre. Jobbulást, és kitartást. Sok folyadék, és hason alvás (nekem is a doki mondta).
2021. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Negatívak lettek a tesztjeim!!! 😊 Jobbulást, valamint kitartást kívánok mindenkinek!!
2021. ápr. 23. 16:24
 26/27 anonim ***** válasza:

Neked is! Örülök neki. :) Azért jobb ha kíméled magad egy két- hétig, tudod biztos a mi biztos. Vannak sportolók akik nagyon keményen kezdtek újra edzeni negatív teszt után majd újra rosszabbul lettek... [link]

Nem riogatni akarlak, csak vigyázz magadra, minden jót!

2021. ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Volt már influenzád, tüdőgyulladásod, lázas vírusod? Ha igen most is simán át fogod vészelni, fiatal vagy még.
2021. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!