Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azok az emberek hogy nem...

Azok az emberek hogy nem reszketnek a félelemtől, akik hétvégén Debrecenben buliztak és táncoltak az utcákon?

Figyelt kérdés

Én még jóval a koronavírus előtt is csináltam olyanokat, hogy:

-kisujjal fogtam meg a vonatkilincset,

-háromszor mostam meg a kezem reggeli készítéséhez, mert a vaj dobozához hozzáért kezemmel hozzá nem érek a kenyérhez

Tudom, viccesnek hathat ez valakinek, de azért utólag igazolódik az, hogy mennyire jól csináltam.


Bulizni mondjuk nem vírusok félelme miatt, hanem egyébként sem jártam még egyetem alatt sem.


Most meg gyakorlatilag életveszély van az utcákon. Még a családtagjaimmal sem beszélek maszk nélkül, de otthon még a szobámban csak-csak leveszem. De az utcán, még ha nem is vagy zárt téren, miért nem lehet felvenni a maszkot?


Én még a levegőt is visszafogom, ha 1 méteren belül kell elsétálni nyílt utcán valaki mellett. Úgy kell tekinteni a többi emberre, mintha meghalhatnál tőle. A valóság most egy horrorfilm, csak ezt kevesen veszik észre.


A jelenlegi óvintézkedéseink:

-Minden boltban vett cuccot fertőtlenítünk

-kabát, táska megfogása után kézmosás

-kilincsek fertőtlenítése

-csap fogantyújának ferőtlenítése


Szóval én buli nélkül is elképesztően be vagyok tojva. Mások hogy-hogy nem? Ennyire sokat ér egy kis kikapcsolódás az azonnali halál előtt (vagy a családtagok, barátok legyilkolása előtt?) Nem lenne jobb most néhány hónapig vagy 1-2 évig nem bulizni és később 20-30 évig többet bulizni?


F/29



2021. ápr. 25. 12:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Jézusom, 29 évesen úgy fosol, mint ha 79 lennél. Életveszély az utcákon.😂😂 Ezen szakadok. Rossz lehet így élni, rettegés az egész életed, és ez már a beteges kategória. Tegnap voltunk barátokkal a Deákon, nagy tömeg volt, de mégse rettegünk egy percig se. Szerintem te ülj a 4 fal között bezárkózva, mindenki jobban jár.
2021. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Mentális betegségben szenvedsz. Úgy hívják hipochondria. Keress fel egy klinikai szakpszichológust.
2021. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

Jaj mert már reszketni kéne.

Akkor ne menj sehova.

Ezen az oldalon mindenki le van szólva. Ha beoltatod magad az a baj, ha nem oltatod be magad az még nagyobb baj mert lélegeztetőre kerülsz. Ha bezárnak mindent az a baj, ha nyitás van akkor az.

Maradj otthon és reszkess a maszkodban.

2021. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
44%
Ja, az lemaradt, hogy 23 évesen majd valós, hogy a magadfajta fosósok miatt nem fogok évekig bulizni, meg kiülni haverokkal lol. Elhitted. Gondolom neked 1 barátod nincs, ezért se igényled a társasági életet. Csak ismételni tudom magam, akkor te üljél szépen otthon a 4 fal között. 23 évesen még nem gondolom, hogy full egészségesként belehalnék. Szóval ez is elég hülye duma.
2021. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

"Még a családtagjaimmal sem beszélek maszk nélkül, de otthon még a szobámban csak-csak leveszem. "

Ez a legjobb mondatod! Te olyan lehetsz, mint azok akik a kocsiban egyedül ülnek maszkban!

2021. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

És hány ismerősötök halt már meg? :'D


A horrorfilmekben is mindig a leghangosabbak halnak meg először :)

2021. ápr. 25. 12:38
 7/27 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon túlspilázod a dolgot. Láttam képeket, ahol maszk nélkül voltak sokan az utcákon, na ők meg nem veszik elég komolyan.
2021. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Mondom, minden horrorfilmben az szokott lenni, hogy akik fegyver vagy hasonlók nélkül még direkt be is mennek az elhagyatott házba, azok halnak meg először. Most ez ugyanaz a helyzet, maszk nélkül kimenni ekkora tömegbe, ahol mindenki táncol.


Lehet, hogy 23 évesen nem lesz baja az embernek, még csak a tüdőd sem lesz heges és nem fogsz kifulladni a következő bulinál két lépés után, vagy nem fog össze-vissza verni a szíved 3 lépés után a harmadik buliban.


De lehet, hogy majd nem lesz kedved táncolni, ha a nagymamád épphogy szívószálon kap majd levegőt, annyira tönkremegy a tüdeje.

2021. ápr. 25. 12:46
 9/27 anonim ***** válasza:
16%
Idióta ösztönlények, fogalmuk sincs a felelősségről.
2021. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%
Nekem apukám meghalt a covid miatt, és nem, nem én adtam rá, révén hogy negatív voltam akkortájt + nem is élek együtt a szüleimmel. Na a lényeg az az, hogy nem érdekel már ez a vírusos sz@rság. Elveszítettem a számomra legfontosabb embert, anyukám is átesett rajta, hálisten túlélte, rajta kívül maradt még a húgom, mint családtag és ennyi. Nincs kiért aggódjak, magamért se fogok, fiatal vagyok, és elegem volt már a bezártságból. Legszebb éveim közül már elment több, mint egy, és így is bekövetkezett a számomra lehető legrosszabb. Mindenki vigyázzon magára, aki akar, az üljön otthon, aki meg nem, az menjen Isten hírével. Ennyi.
2021. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!