Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azok az emberek hogy nem...

Azok az emberek hogy nem reszketnek a félelemtől, akik hétvégén Debrecenben buliztak és táncoltak az utcákon?

Figyelt kérdés

Én még jóval a koronavírus előtt is csináltam olyanokat, hogy:

-kisujjal fogtam meg a vonatkilincset,

-háromszor mostam meg a kezem reggeli készítéséhez, mert a vaj dobozához hozzáért kezemmel hozzá nem érek a kenyérhez

Tudom, viccesnek hathat ez valakinek, de azért utólag igazolódik az, hogy mennyire jól csináltam.


Bulizni mondjuk nem vírusok félelme miatt, hanem egyébként sem jártam még egyetem alatt sem.


Most meg gyakorlatilag életveszély van az utcákon. Még a családtagjaimmal sem beszélek maszk nélkül, de otthon még a szobámban csak-csak leveszem. De az utcán, még ha nem is vagy zárt téren, miért nem lehet felvenni a maszkot?


Én még a levegőt is visszafogom, ha 1 méteren belül kell elsétálni nyílt utcán valaki mellett. Úgy kell tekinteni a többi emberre, mintha meghalhatnál tőle. A valóság most egy horrorfilm, csak ezt kevesen veszik észre.


A jelenlegi óvintézkedéseink:

-Minden boltban vett cuccot fertőtlenítünk

-kabát, táska megfogása után kézmosás

-kilincsek fertőtlenítése

-csap fogantyújának ferőtlenítése


Szóval én buli nélkül is elképesztően be vagyok tojva. Mások hogy-hogy nem? Ennyire sokat ér egy kis kikapcsolódás az azonnali halál előtt (vagy a családtagok, barátok legyilkolása előtt?) Nem lenne jobb most néhány hónapig vagy 1-2 évig nem bulizni és később 20-30 évig többet bulizni?


F/29



2021. ápr. 25. 12:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%
Én semmit sem tartok be, mégsem kaptam el eddig, akkor én is jól csinálom ezek szerint.Amúgy ennek sosem lesz vége, örökké így akarsz élni?
2021. ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Kaptam valakitől egy ilyen privit.


"Az üzenet:

Egy ismerősöm 28 napig volt kórházban, 6 napig 40 fokos láz, 10 nap intenzív osztály, súlyos tüdőgyulladás, 84%-os volt a véroxigénszint, 15 kilót fogyott.


De biztosan túlparázom."


Ezt te írtad kérdező?

2021. ápr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ja bocs. Most látom ide is kiírtad az előző levelet. Akkor minek kellett megkapnom priviben is? :D
2021. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

23


Egy mentális beteg általában nem úgy viselkedik mint egy egészséges lelkületű ember, ezért kaptad ezt az üzenetet pluszban (ahogy én is).

2021. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#24: Ezek szerint nyomatékosítani akarta a mondanivalóját, így megkaptuk priviben is. Bár semmi szükség nem volt rá.

Amúgy nem haragszom rá, mert ő legalább csúnyàt nem írt, mint a priviírók többsége. Ha észheztér egy kicsit akkor nem lesz vele gond. De rettegni akkor sem kell a vírustól. Semmi értelme ezen stresszelni.

2021. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

25


Igazad van! Bár én annyival kiegészíteném az utolsó 2 mondatodat, hogy rettegni semmitől sem kell. Az egészséges félelem és a rettegés bár rokonszavak, de jelentésükben azért eltérnek. Az ahogyan a kérdező áll ehhez a vírustémához, az már nem az egészséges kategória. Ha pedig kezeletlenül marad, akkor a későbbiekben sokkal komolyabb problémák fognak nála előjönni. Dehát, ezzel mi nem tudunk mit kezdeni, csak ő maga.

2021. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
#26: Minden mondatoddal teljesen egyetértek!
2021. ápr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!