Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elképzelhető e hogy a Down...

Elképzelhető e hogy a Down szindróma (és a többi plusz kromoszómával járó állapot)nem is rendellenesség,hanem egyfajta evolúciós hagyaték?

Figyelt kérdés
Ugye az embernek normálisan 46 kromoszómája van,a legközelebbi rokonainknak meg 2-el több,vagyis 48!Lehetséges e hogy ez a hirtelen kromoszóma változás hagyatéka? Mellesleg olvastam valahol hogy valamelyik előembernek is 47 kromoszómája volt....

2021. ápr. 28. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez egy genetikai eltérés. Nem a majmoktól maradt ránk....Ez egy kromoszómális hasadási rendellenesség
2021. ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam valahol...


Inkább normális, szakkönyveket olvasgass, akkor talán nem beszélsz zölségeket.


Ez genetikai probléma, nem "hagyaték".

2021. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben oke,ez csak egy feltételezés,de ugye az öszvérnek is páratlan a kromoszómaszáma....
2021. ápr. 29. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kromoszómák számának csökkenését két kromoszóma összeolvadása okozta. Így keletkezett egy olyan kromoszóma, ami egy darabig képes volt párba állni a régi két kromoszómával, de mára ez megszűnt.

A Down-szindróma nem ennek a fordítottja, még ha számszakilag stimmel is. Hanem itt egy kromoszóma szerepel kétszer. Nem az, ami az összeolvadt kromoszómákból keletkezett, így a 21-es kromoszómával homológ kromoszóma triszómiája más emberszabásúaknál is előfordul. Úgy emlékszem, nem túl gyakori, de olvastam két állatkerti csimpánzról, akiknél ez előfordult.

2021. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sadam87 ***** válasza:
100%

Ahogy a 4. válaszoló írja.

A 2. kromoszómánk keletkezett két kromoszóma összeolvadásával, míg a Down-szindrómát a 21. kromoszóma triszómiája okozza. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

"Hanem itt egy kromoszóma szerepel kétszer."

Pontosabban háromszor. :)

2021. máj. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5: Valóban háromszor, jár neked a zöld.
2021. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sadam87 ***** válasza:
100%
Apróság volt, csak gondoltam legyen már ez is pontos, ha már van egy ilyen jó válasz!
2021. máj. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!